Fitbit przygotowuje smartband dla dzieci. Wiadomo już, jak będzie wyglądać Ace 3

Smartbandy to bardzo popularne urządzenia noszone. Ponieważ rynek zaczyna się nimi zapychać, producenci szukają dodatkowych możliwości sprzedaży. Dlatego Fitbit Ace 3 będzie gadżetem dla młodszych.

Fitbit od dawna pamięta o dzieciach

Fitbit, który specjalizuje się w produkcji elektroniki noszonej, zawsze pamiętał o tym, że także młodsi użytkownicy smartbandów są w stanie wykorzystać funkcje smartbandów. Dlatego ma w swoim portfolio opaski Ace – proste urządzenia, przeznaczone dla dzieci.

W smartbandach tych brak zaawansowanych czujników rozpoznających ćwiczenia czy precyzyjnie liczących przepłynięcia na basenie. Chodzi w nich głównie o wzmacnianie pozytywnych zwyczajów w zakresie regularnego zażywania ruchu, dbanie o zdrowy i wystarczająco długi sen oraz liczenie kroków, czyli jedną z podstawowych rzeczy, które smartopaski mają od zawsze.

Fitbit Ace są też wystarczająco odporne, by przetrwać na niewielkich, dziecięcych nadgarstkach nawet najbardziej wymagające wyzwania – wszak do zabawy w piaskownicy potrzebny jest sprzęt, któremu piach niestraszny.

Fitbit Ace 3 tuż za rogiem

Ponieważ WinFuture udało się zdobyć dokładne grafiki przedstawiające Fitbit Ace 3, wnioskujemy, że premiera nowego urządzenia noszonego jest już bliska.

Wygląd nowego gadżetu uległ drobnym modyfikacjom. Kanciaste kształty poprzedniej generacji smartbanda ulegną zaokrągleniom, na wzór Fitbit Inspire 2. Rzecz będzie dostępna w przynajmniej dwóch kombinacjach kolorystycznych: czarno-czerwonej oraz niebiesko-zielonej.

Specyfikacja pozostaje dość bazowa. Ekran to 1,47-calowy OLED o rozdzielczości 240 x 240 pikseli, ale wyświetlający obrazy w skali szarości, a nie kolorze. Zapewne pomaga to w utrzymaniu długiego czasu pracy, który może sięgnąć 192 godzin lub nawet 8 dni. Codzienne ładowanie smartbanda dziecka mogłoby być mało wygodne. Całość ma wymiary 172 x 26 x 90 mm i waży 70 g.

Cena Fitbit Ace 3 nie jest jeszcze znana, ale zapewne osiągnie okolice 70 dolarów.