Fitbit Versa Lite (fot. Fitbit)

Fitbit zaprezentował dwa nowe smartwatche: Versa Lite dla dorosłych i Ace 2 dla dzieci

Wiosna czai się tuż za rogiem, więc już niedługo pogoda będzie sprzyjała codziennym spacerom i uprawianiu aktywności fizycznej na świeżym powietrzu. Fitbit najwyraźniej nie chce przespać tego momentu, bowiem właśnie zaprezentował dwa nowe smartwatche: Versa Lite dla dorosłych i Ace 2 dla dzieci.

Fitbit Versa Lite

Smartwatch ten jest pod wieloma względami podobny do Fitbit Versa i Fitbit Versa Special Edition, ponieważ również może liczyć zrobione kroki i spalone kalorie, monitorować sen i jego fazy (w tym REM) oraz puls przez 24 godziny 7 dni w tygodniu, a także pokazywać w czasie rzeczywistym przebyty dystans podczas biegania czy jeżdżenia na rowerze (tutaj wymagane jest jednak sparowanie ze smartfonem z włączonym GPS-em).

Reklama

Fitbit Versa Lite oferuje również możliwość informowania o przychodzących połączeniach, wiadomościach i nowych zdarzeniach w aplikacjach oraz odpowiedzenia na nie (funkcja ta działa tylko w przypadku sparowania ze smartfonem z Androidem). Do kompletu jest ponad 15 scenariuszy treningów i opcja monitorowania spraw kobiecych (okres, owulacja).

Koperta Fitbit Versa Lite jest odporna na napór wody o ciśnieniu do 50 ATM. Bateria w smartwatchu ma natomiast zapewnić co najmniej cztery dni pracy na pojedynczym ładowaniu. Warto też dodać, że ekran urządzenia może świecić z jasnością do 1000 nitów, a przed uszkodzeniami chroni go szkło Corning Gorilla Glass 3. generacji.

Fitbit Ace 2

Ten smartwatch stworzono z kolei z myślą o najmłodszych (w wieku od 6 lat w górę). Urządzenie naturalnie monitoruje aktywność fizyczną użytkownika, a dodatkowo oferuje też minutnik i stoper oraz funkcję przypominania o tym, że nadszedł czas pójścia do łóżka. Nie zabrakło także opcji monitorowania jakości snu i kontroli rodzicielskiej.

Fitbit Ace 2 (fot. Fitbit)

Jeśli chodzi o tę ostatnią, to rodzicie mogą podejrzeć, jak bardzo aktywne jest ich dziecko, jak również ustalić mu cel w postaci minimalnego czasu, jaki pociecha powinna poświęcić na aktywność fizyczną (domyślnie ustawiony jest on na 60 minut dziennie, ale można to dowolnie zmieniać).

A jeżeli dziecko ma smartfon, to może sparować go z Fitbit Ace 2, aby otrzymywać powiadomienia. Według deklaracji producenta, smartwatch powinien pracować do 5 dni na pojedynczym ładowaniu.

Ceny, dostępność

  • Fitbit Versa Lite – 159,95 dolarów (równowartość ~600 złotych); w sprzedaży od marca 2019 roku
  • Fitbit Ace 2 – 69,95 dolarów (równowartość ~265 złotych); w sprzedaży od marca 2019 roku

Źródło: Fitbit, Fitbit, Android Police