(fot. pexels.com)

Facebook pracuje nad nową metodą tworzenia czatów grupowych

Każdy popularny komunikator oferuje dziś funkcję czatu grupowego. Nie inaczej jest w przypadku Messengera, który już od dawna pozwala na prowadzenie rozmów z więcej niż jedną osobą. Niebawem tworzenie takich czatów, a także zapraszanie kolejnych członków, powinno stać się odczuwalnie wygodniejsze.

Udostępnij czat grupowy jako post

Jane Manchun Wong, która specjalizuje się w inżynierii odwrotnej i prześwietlaniu popularnych komunikatorów oraz aplikacji społecznościowych, donosi o kolejnej zmianie odkrytej w Facebooku. Firma Marka Zuckerberga ma pracować nad możliwością udostępnienia czatu grupowego.

Użytkownicy będą mogli utworzyć przycisk, który pozwoli zainteresowanym osobom dołączyć do grupowej rozmowy. Taki przycisk będzie można udostępnić jako zwykły post na Facebooku. Przyda się to szczególnie w grupach – nie trzeba będzie już ręcznie dodawać wybranych członków, każdy zainteresowany sam dołączy do rozmowy.

Funkcja obecnie pozostaje we wczesnej fazie testów. W związku z tym, nie wiadomo kiedy Facebook zdecyduje się na jej udostępnienie. Należy więc uzbroić się w cierpliwość i czekać na dalszej informacje.

Niewykluczone jednak, że po przeprowadzeniu testów i otrzymaniu negatywnego odbioru, firma jednak nie wprowadzi nowej metody tworzenia czatów grupowych. Uważam, że byłoby to dość słabym posunięciem, bowiem funkcja zapowiada się całkiem interesująco. Jak najbardziej może ona pozytywnie wpłynąć na zwiększenie zainteresowania czatami grupowymi, utrzymując użytkowników przy komunikatorze Facebooka.

Instagram również stara się zwiększyć popularność czatów grupowych

Facebook wprowadził niedawno nową naklejkę do aplikacji Instagram. Pozwala ona na dołączenie do czatu grupowego utworzonego przez autora postu. Naklejkę należy dodać w relacji. W założeniach nowość ma zwiększyć zaangażowanie użytkowników Instagrama, którzy przykładowo mogą zacząć rozmawiać o sytuacji przedstawionej na zdjęciu lub krótkim filmiku.

Co ciekawe, Facebook chce jeszcze bardziej przyciągnąć użytkowników do czatu na Instagramie. Obecnie trwają prace nad zupełnie nowym komunikatorem. Ma on pozwolić na wysyłanie wiadomości, a także otrzyma dodatkowe funkcje, jak dzielenie się bieżącą lokalizacją, zdjęciami czy wideo. Ponadto, umożliwi informowanie innych osób m.in. o stanie akumulatora w smartfonie i aktualnej prędkości przemieszczania się.

źródło: MSPoweruser, Twitter (Jane Manchun Wong)