Facebook Instagram Twitter WhatsApp Messenger logo (fot. Pexels)

Instagram najwidoczniej chce zwiększyć zainteresowanie czatami grupowymi

Instagram dawno już przestał być serwisem wyłącznie do umieszczania zdjęć czy krótkich wideo. Twórcy cały czas szukają nowych sposobów na podtrzymanie atrakcyjności aplikacji, a także na zapewnienie użytkownikom kolejnych „aktywności”.

Aplikacje Instagrama ciągle otrzymują nowe funkcje

Owszem, umieszczanie zdjęć i wideo to wciąż jedna z głównych funkcji Instagrama, ale użytkownicy mają obecnie znacznie więcej możliwości niż jeszcze kilka lat temu. Aktualnie dużą popularnością cieszy się Instagram Stories, czyli zestaw opcji wyraźnie wzorowanych na Snapchacie.

Reklama

Dziś Instagram jest wypełniony relacjami, które mogą składać się zdjęć lub krótkich nagrań. Znikają one po 24 godzinach i mogą być widoczne dla wszystkich obserwujących lub wcześniej określonej listy osób. Relacje posiadają ponadto zestaw narzędzi, których zadaniem jest zwiększenie atrakcyjności udostępnianych materiałów, a także umożliwienie interakcji z użytkownikami śledzącymi nasz profil.

Wspomniane relacje możliwe są dzięki naklejkom. Wśród dostępnych mamy interaktywne naklejki pozwalające ocenić udostępniony materiał, zadać pytanie lub odpowiedzieć na jedną z przygotowanych odpowiedzi. Teraz do tego grona dołącza kolejna naklejka, która może zwiększyć popularność czatów grupowych.

Tworzenie czatu grupowego stało się łatwiejsze

Instagram rozpoczął wdrażanie nowej naklejki, z której można korzystać w Stories. Mogłoby się wydawać, że to kolejna prawie nic nie wnosząca zmiana. Jednakże, naklejka „CHAT” może zmienić sposób komunikacji na Instagramie. Wprowadza ona możliwość szybkiego utworzenia czatu grupowego dla wybranego grona osób.

(fot. The Verge)

Instagram nie zmieni się nagle w często używany komunikator, ale użytkownicy mogą częściej sięgać po rozmowy grupowe. Przykładowo, wrzucamy zdjęcie z przygotowań do imprezy, w którym prosimy znajomych o potwierdzenie obecności. Nie trzeba będzie już tworzyć rozmowy na Facebooku czy innym komunikatorze, aby zyskać kilka prostych odpowiedzi, wystarczy jedna aplikacja.

Oczywiście czat grupowy był już dostępny na Instagramie. Nie znam jednak osób, które korzystały z tej funkcji. Jeśli już ktoś tworzył czat dla większej grupy osób, to wybierał Messengera czy WhatsAppa. Muszę się przyznać, że do niedawna nawet nie wiedziałem, że taka opcja jest w aplikacji. Możliwe, że teraz dzięki wprowadzeniu nowej metody tworzenia rozmowy grupowej więcej osób odkryje dość przydatną funkcję na Instagramie.

Polecamy również:

Nie lubisz reklam na Instagramie? No cóż, będzie ich jeszcze więcej

źródło: The Verge