W Facebooku i Messengerze znajdziecie nową reakcję – emotki „Zależy mi”

To nie zmieni fundamentalnie sposobu, w jaki używamy Facebooka czy Messengera, ale odrobinę, odrobinkę go wzbogaci. W aplikacjach serwisu oraz komunikatora znajdziemy nowe reakcje, które mają za zadanie pokazać naszym rozmówcom, że zależy nam na nich i publikowanych przez nich treściach.

Reklama

Nowa reakcja na Facebooku

Już w przyszłym tygodniu obok zestawu podstawowych reakcji na Facebooku oraz w aplikacji Messenger, znajdziemy kolejną emotkę, wyrażającą wsparcie i troskę. W ten sposób – na przykład na Facebooku, oprócz ikonek „Lubię to!”, „Super”, „Ha ha”, „Wow”, „Przykro mi” i „Wrr”, wyląduje także symbol żółtej kulki trzymającej serce.

Na Messengerze zmiana jest już widoczna u niektórych – tam można podmienić dotychczasowe czerwone serduszko na nowe – różowo-fioletowe, z inną animacją. Jak na razie u mnie (na Androidzie) nie widzę aktualizacji, więc wygląda to tak, jak wcześniej.

Jak przekazuje zespół Facebooka,

„Mamy nadzieję, że te reakcje dadzą ludziom dodatkowe możliwości okazania poparcia podczas kryzysu związanego z #COVID19. Wiemy, że jest to niepewny czas i chcieliśmy, aby każdy miał opcję okazać fakt, że myśli o swoich przyjaciołach i rodzinie.”

Oczywiście reakcja w postaci emotki nie zastąpi rozmowy czy dłuższej wiadomości – to raczej miły drobiazg, który może nieco wzbogacić nasze rozmowy na Messengerze i Facebooku, prowadzone na odległość.

To nie pierwsza zmiana w „składzie” facebookowych reakcji od czasu ich premiery. Okresowo Facebook decyduje o wzbogaceniu tego pakietu o dodatkowe emotki – tak było na przykład w 2017 roku, kiedy dodano ikonkę kwiatka na Dzień Matki czy też symbol tęczowej flagi niedługo później. Ciekawe, czy reakcja „Zależy mi” (czy jakkolwiek inaczej zostanie ona oddana w języku polskim) zostanie z nami na dłużej, czy też będzie można używać jej tylko przez ograniczony czas.

Facebook udostępnia zupełnie nowy komunikator na Apple Watcha

źródło: @alexvoica dzięki TechCrunch

Reklama