Reakcje na Facebooku przypominają, że Dzień Matki już wkrótce

... czyli wirtualny kwiatek dla wszystkich mam

Dzień Matki to jeden z niewielu dni w roku, o których nie wypada zapomnieć. Nie pozwalają nam na to reklamy w telewizji, szyldy w sklepach, promocje na różne produkty, ogłoszenia w radiu, przypomnienia w kalendarzu, a w tym roku – również Facebook. Zobaczmy, jak Mark Zuckerberg postanowił uczcić święto wszystkich matek świata. Pozwolę sobie jeszcze tylko przypomnieć zapominalskim, że w Polsce obchodzimy je 26. maja, a więc już niedługo.

Reklama

Jeśli jesteście zagorzałymi fejsbukowiczami to zapewne wiecie, że w lutym zeszłego roku zwykłe Lubię to zostało zastąpione przez szereg różnych reakcji. Co bardziej zaangażowani w niebieski portal społecznościowy powinni zwrócić uwagę na to, że trzy miesiące później dosłownie na chwilę pojawił się wśród nich fioletowy kwiatek. Był to symbol podziękowania dodany z okazji Dnia Matki, który na całym świecie jest obchodzony właśnie w tym miesiącu. Również w 2017, Facebook nie pozwoli zapomnieć swoim użytkownikach o tym specjalnym dniu.

Reklama

Facebook - Dzień Matki

W tym roku możliwości jest trochę więcej. Po pierwsze, powrócił fioletowy kwiatek, którym możemy oznaczyć dowolny post, zdjęcie, film czy nawet komentarz. Facebook chwali się jednak, że oprócz tego użytkownicy mogą przyłączyć się do „świętowania” poprzez wysłanie spersonalizowanej kartki czy nawet ustawienia dedykowanego, tymczasowego zdjęcia profilowego.

Jak zapewne większość z was wie, do Facebooka należy również Instagram. Ta platforma nie została pominięta, ponieważ podczas udostępniania treści do Instagram Stories, można wyposażyć je w jedną z kilku naklejek związanych z Dniem Matki właśnie.

Dzień Matki - Instagram

Jak twierdzi Facebook, w zeszłym roku użytkownicy pisali na temat Dnia Matki więcej, niż na jakikolwiek inny i pojawiło się wtedy aż 105 milionów postów związanych z tym świętem. Wygląda na to, że tym razem będzie ich jeszcze więcej. Warto w tym momencie zaznaczyć, że popularność Dnia Matki może zostać wykorzystana także w słusznym celu, ponieważ facebookowicze ze Stanów Zjednoczonych mogą rozpocząć zbiórki pieniędzy – chociażby na wymarzone wakacje dla swojej rodzicielki.

Cóż, 26. maja lada dzień, ale jest jeszcze trochę czasu, żeby wyposażyć się w kwiatki albo czekoladki. Jeśli jednak okaże się, że zapomnicie o Dniu Matki to Facebook udostępnił opcję, którą w ostateczności można wykorzystać do złożenia życzeń – chociaż lepiej zrobić to w sposób analogowy ;).

źródło: The Verge