tęczowa flaga (fot. Pixabay)

Facebook wprowadza nową reakcję: tęczową flagę

„Reakcje” na dobre zadomowiły się na Facebooku. Sam też często z nich korzystam, ponieważ pozwalają trafniej określić subiektywny odbiór danego posta. I choć standardowo jest ich pięć (+ Lubię to!), to co jakiś czas w serwisie pojawiają się nowe. Tym razem dołącza do nich tęczowa flaga.

W ten sposób Facebook chce dać użytkownikom możliwość „uczczenia” Miesiąca Dumy (z ang. Pride Month), który jest przede wszystkim okazją do walki o „równouprawnienie” mniejszości seksualnych LGBTQ (Lesbian, Gay, Bisexual, Transgender, Queer). W Polsce także jest on świętowany, czego wyrazem była Parada Równości, która w sobotę przeszła ulicami Warszawy.

Jednak, co dość ciekawe, reakcja w postaci tęczowej flagi nie jest dostępna „z automatu” – trzeba ją najpierw aktywować. Aby to zrobić, należy w pierwszej kolejności wyszukać i zalajkować w serwisie stronę [email protected].

[email protected] (fot. Tabletowo.pl)

Następnie wystarczy odczekać chwilę (w moim przypadku trwało to niecałą minutę) i już można wykorzystać nową reakcję. Będzie ona jednak dostępna tylko przez pewien czas (zapewne do końca miesiąca), ale zostanie też „zarchiwizowana”. Jeżeli więc ktoś zareaguje nią na jakiś post w serwisie, to pozostanie ona tam już na zawsze (chyba, że się ją „anuluje”).

Facebook reakcja tęczowa flaga (fot. Tabletowo.pl)

Źródło: Android Central, własne