Ciemny motyw mobilnego Facebooka – pierwsi użytkownicy już go mają!

Pierwsi użytkownicy już otrzymują możliwość korzystania z ciemnego motywu w aplikacji Facebooka. Nie wygląda to na oficjalne wdrożenie, ale test o ograniczonym zasięgu, zwiastujący większą zmianę.

Facebook nie spieszy się z ciemnym motywem

Facebookowi niespecjalnie zależy na tym, by główna aplikacja społecznościowa miała szybko dostać ciemną wersję kolorystyczną. To o tyle dziwne, że Messenger ma tryb nocny już od ponad roku. Wydawało się, że główna aplikacja Marka Zuckerberga pójdzie za ciosem i ciemny motyw ujrzymy w niej stosunkowo szybko.

Cóż, wciąż czekamy. Przynajmniej od czasu do czasu pojawiają się informacje o tym, że niektórzy szczęśliwcy już mogą korzystać z trybu nocnego – tak jak teraz.

Ciemny motyw Facebooka u nielicznych na iOS

Facebook potwierdził redakcji SocialMediaToday, że rozpoczęto testy ciemnego zestawu kolorów u ograniczonej liczby użytkowników Facebooka – prawdopodobnie wyłącznie na iOS. Testy na smartfonach z Androidem przeprowadzano w kwietniu.

Niestety, nie ma żadnego specjalnego zestawu działań, którym można by wymusić na aplikacji zastosowanie ciemnego motywu. Wciąż czekamy więc na oficjalne wdrożenie ze strony Facebooka. Kiedy to się stanie, będziemy mogli po zmroku przeglądać tablice swoich znajomych, bez silnego mrużenia oczu spowodowanego wszędobylskością jasnych plansz w aplikacji.