eSIM w Plusie już blisko! Trwają testy technologii

Wprowadzenie eSIM w Polsce nie idzie zbyt gładko. Choć urządzeń obsługujących wirtualne karty SIM przybywa, operatorzy nie wykazują się specjalnym entuzjazmem, jeśli chodzi o adopcję tego rozwiązania. Coś ruszyło się w temacie eSIM w Plusie.

Plus testuje eSIM w Polsce

Zgodnie z nieoficjalnymi informacjami, jakie przekazał serwis GSMONLINE, Plus jest w trakcie testowania technologii eSIM we własnej sieci. Jak wskazują przecieki, obsługa wirtualnej karty SIM będzie możliwa na wszystkich smartfonach, które są wyposażone w tę funkcję. Wlicza się w to także urządzenia od Apple, choć trudno stwierdzić, czy dotyczyć to będzie także Apple Watchy.

Klienci Plusa będą mogli wybrać opcję eSIM zamiast standardowej, fizycznej karty SIM – zapewne początkowo nie we wszystkich taryfach i ofertach. Testy eSIM nie są jawne, więc nie mamy żadnych informacji dotyczących tego, czy można dołączyć do grona sprawdzających działanie tej technologii w Plusie.

Zielony operator spodziewa się, że oficjalne uruchomienie eSIM w Plusie będzie możliwe w III kwartale 2021 roku. Oznacza to, że najpóźniej będzie można skorzystać z nowej opcji pod koniec września.

Plus z eSIM jeszcze przed Play?

Jeśli termin wprowadzenia eSIM w Plusie jest dokładny, to oznaczałoby to, że Zieloni wyprzedzą w adopcji tej technologii sieć Play. Fioletowi zapewniali w 2019 roku rozpoczęcie testów, ale trudno powiedzieć, czy rzeczywiście do nich doszło – od dłuższego czasu nie mamy żadnych informacji na ten temat.

W międzyczasie eSIM udało się pięknie rozwinąć w Orange (w październiku 2020 roku zarejestrowano ponad 60 tys. kart), a także wprowadzić w T-Mobile. Czas więc na kolejnych operatorów. Ciekawe, czy rzeczywiście Play dotrze do nowej technologii na szarym końcu.