eSIM w Plusie już blisko! Trwają testy technologii

Wprowadzenie eSIM w Polsce nie idzie zbyt gładko. Choć urządzeń obsługujących wirtualne karty SIM przybywa, operatorzy nie wykazują się specjalnym entuzjazmem, jeśli chodzi o adopcję tego rozwiązania. Coś ruszyło się w temacie eSIM w Plusie.

Reklama

Plus testuje eSIM w Polsce

Zgodnie z nieoficjalnymi informacjami, jakie przekazał serwis GSMONLINE, Plus jest w trakcie testowania technologii eSIM we własnej sieci. Jak wskazują przecieki, obsługa wirtualnej karty SIM będzie możliwa na wszystkich smartfonach, które są wyposażone w tę funkcję. Wlicza się w to także urządzenia od Apple, choć trudno stwierdzić, czy dotyczyć to będzie także Apple Watchy.

Klienci Plusa będą mogli wybrać opcję eSIM zamiast standardowej, fizycznej karty SIM – zapewne początkowo nie we wszystkich taryfach i ofertach. Testy eSIM nie są jawne, więc nie mamy żadnych informacji dotyczących tego, czy można dołączyć do grona sprawdzających działanie tej technologii w Plusie.

Reklama

Zielony operator spodziewa się, że oficjalne uruchomienie eSIM w Plusie będzie możliwe w III kwartale 2021 roku. Oznacza to, że najpóźniej będzie można skorzystać z nowej opcji pod koniec września.

Plus z eSIM jeszcze przed Play?

Jeśli termin wprowadzenia eSIM w Plusie jest dokładny, to oznaczałoby to, że Zieloni wyprzedzą w adopcji tej technologii sieć Play. Fioletowi zapewniali w 2019 roku rozpoczęcie testów, ale trudno powiedzieć, czy rzeczywiście do nich doszło – od dłuższego czasu nie mamy żadnych informacji na ten temat.

W międzyczasie eSIM udało się pięknie rozwinąć w Orange (w październiku 2020 roku zarejestrowano ponad 60 tys. kart), a także wprowadzić w T-Mobile. Czas więc na kolejnych operatorów. Ciekawe, czy rzeczywiście Play dotrze do nowej technologii na szarym końcu.

 1. Autor chyba nie ma pojęcia ile plusowi zajęło wprowadzenie WiFi calling od dnia rozpoczęcia testów:)
  Tak więc z tym wyprzedzaniem i „już zaraz, za momencik” bym się poważnie zastanowił.

 2. Ostatnio w Polsce wprowadzenie czegokolwiek nie idź zbyt gładko i niech nie zrzucają winy na covid.

 3. PLUS jako jedyny operator w PL nie wspiera rozwiązań Apple, dlatego dużym zaskoczeniem będzie działanie eSIM na iPhone, że o Apple Watch nie wspomnę…
  Tytuł artykułu, że eSIM w Plusie jest „blisko” jest nadużyciem :-) Raczej powiedziałbym, że to melodia przyszłości…

 4. „Jak wskazują przecieki, obsługa wirtualnej karty SIM będzie możliwa na wszystkich smartfonach, które są wyposażone w tę funkcję. Wlicza się w to także urządzenia od Apple, choć trudno stwierdzić, czy dotyczyć to będzie także Apple Watchy.”

  Już samo wliczenie smartfonów Apple to może być spore nadużycie.

  Plus jest bardzo zacofany i nawet wprowadzenie eSIM może nie polepszyć stosunków z Apple.

   1. Startowych :) z numerami kart i pukiem. I nie można ich póki co do salonów zamówić wiec pewnie mają je tylko wybrane firmówki. Co nie zmienia faktu, że podejrzewam po wakacjach ich otrzymanie :D

    1. W sumie nie sądziłem, że do eSIM tak niezbędny jest materialny komponent – oba moje eSIMy są go pozbawione ;-)

     1. Może i tak. Ja korzystam z Flexa, który generuje wszystko w aplikacji.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama