EMUI 10 i kolejny składany smartfon LG z trzecim ekranem – są daty premier

Dwie daty do zapisania, jeśli jesteście zakręceni na punkcie mobilnych technologii: 9 sierpnia oraz 6 września. Pierwsza to termin premiery nowej nakładki Huawei – EMUI 10. Druga zaś jest dniem zaprezentowania przez LG swojego następnego składanego smartfona.

EMUI 10

Huawei przygotowuje się do corocznej konferencji dla programistów, która odbędzie się w ten weekend w Chinach. Oczekuje się, że firma wprowadzi nowy sprzęt i oprogramowanie. Wielu spodziewa się oficjalnej prezentacji systemu operacyjnego Hongmeng, o którym w tym roku już wiele słyszeliśmy.

Reklama

Kolejnym dużym ogłoszeniem będzie EMUI 10. O tym, że nakładka ta pojawi się na konferencji Huawei, wiemy już niemal od miesiąca, więc firma bardziej przypomina o tej premierze niż ją anonsuje po raz pierwszy. Ta wersja oprogramowania ma być zainstalowana na smartfonach Mate 30 i Mate 30 Pro zaraz po wyjęciu z pudełka.

Drugi model LG z podwójnym ekranem

6 września – to czas, kiedy w Berlinie będą odbywały się targi IFA. Tam też zobaczymy smartfon, który na razie nazywany jest (z braku lepszego pomysłu) LG V60 ThinQ 5G. Koreańczycy nie podali jeszcze oficjalnej nazwy dla nowego modelu. Wiadomo jednak, że będzie to następca V50 ThinQ 5G.

20-sekundowy zwiastun prezentuje kilka szczegółów nowego sprzętu. Nadal będziemy mieli do czynienia z dwoma łączącymi się, sztywnymi ekranami zamiast jednego, elastycznego jak w Samsungu Galaxy Fold. Być może ramki, które stanowią pewną przeszkodę w patrzeniu na oba ekrany jak na jeden, zostaną zmniejszone. Inną ciekawostką jest to, że V60 ThinQ dostanie jeszcze jeden, niewielki ekran w postaci małego okienka dla powiadomień.

Nieco bawi mnie fakt, że LG pokazuje więcej interesujących rzeczy związanych z nietypowymi projektami niż Samsung czy Huawei, którzy od długich miesięcy dopieszczają swoje składane smartfony i – przynajmniej na razie – za wiele z tego nie wynika.

 

źródło: Weibo, Phone Arena