fot. EMUI Weibo

Huawei szykuje zmiany. Nakładka systemowa EMUI 10 będzie miała premierę 9 sierpnia

EMUI jest dość specyficznym tworem. Jedni cenią sobie nakładkę systemową Huawei, inni zaś serdecznie jej nie cierpią. Osobiście, choć od dłuższego czasu jestem w posiadaniu smartfona działającego na EMUI, nadal nie mogę się do końca przyzwyczaić do tego interfejsu. Może wersja 10.0 coś zmieni?

EMUI 10.0 na Huawei Developers Conference

9 sierpnia w chińskim Songshan Lake rozpoczyna się trzydniowa konferencja Huawei dla deweloperów. Właśnie tam ma być zaprezentowana następna wersja nakładki systemowej EMUI. Program Huawei Developers Conference, umieszczony na stronie Huawei Developer Alliance zdradza, że EMUI 10.0 zostanie zapowiedziany już pierwszego dnia. Imprezę będzie prowadził Wang Chenglu, prezes Huawei Consumer Business Software.

Reklama

Obecnie nie wiemy zbyt wiele na temat EMUI 10.0. Nakładka powinna być oparta na Androidzie Q. Największe zmiany zapewne dotkną wnętrze oprogramowania. Najwięcej obiecuje kompilator Ark, dzięki któremu płynność systemu ma wzrosnąć o 24%, podczas gdy jego wydajność ma skoczyć o 44%. Odczyt losowych plików przyspieszył o 20%, zaś nowa metoda kompresji plików pozwoli na zaoszczędzenie przestrzeni w pamięci wewnętrznej.

Gdyby skupić się na tym, co zapowiada Huawei, można by dojść do wniosku, że naprawdę jest na co czekać. Trudno jednak stwierdzić, jak obliczano powyższe statystyki. Podczas konferencji na pewno usłyszymy jeszcze więcej optymistycznych informacji o „niesamowitych technologiach”, ale by zweryfikować te rewelacje, będziemy musieli poczekać na pierwsze smartfony z EMUI 10.0.

9 sierpnia natomiast dowiemy się, czego dokładnie się spodziewać.

EMUI 10 – są pierwsze zrzuty ekranu

źródło: news.mydrivers.com przez GizChina