Fisker Ronin
(fot. Fisker)

Nazwa tego nowego elektryka nawiązuje do kultowego filmu z Robertem De Niro

Firma Fisker znana jest z samochodów, które z pewnością wyróżniają się wyglądem. Niewykluczone, że elektryczny model Fisker Ronin również zapewni wyjątkowe wzornictwo, a ponadto ma oferować naprawdę imponujący zasięg na jednym ładowaniu.

Uwagę zwraca już sama nazwa

Henryk Fisker, właściciel marki posiadającej nazwę od jego nazwiska, zapowiedział nowego elektryka – model Fisker Ronin. Zanim przejdziemy do pozostałych informacji o sportowym samochodzie GT, warto na chwilę skupić się na jego nazwie.

Model Ronin wyraźnie nawiązuje do filmu o tym samym tytule, w którym główną rolę zagrał Robert De Niro. W produkcji z 1998 roku pojawiły się pościgi samochodowe po ulicach Paryża, które uważane są za jedne z najlepszych w historii kina.

Co prawda elektryczne auto Fiskera nie będzie stworzone z myślą o ściganiu się w miastach, ale ma zapewnić naprawdę sportowe osiągi. Ponadto ma charakteryzować się zasięgiem na jednym ładowaniu przewyższającym inne elektryki na rynku.

Fisker Ronin
(fot. Fisker)

Nie będzie konieczne częste odwiedzanie ładowarek

Na pokładzie w pełni elektrycznego modelu Fisker Ronin znajdą się trzy silniki elektryczne. Najpewniej cała moc będzie przenoszona na wszystkie cztery koła, aczkolwiek należy oczekiwać tylnonapędowej charakterystyki.

Według obecnych informacji, potężny układ napędowy pozwoli na rozpędzenie się od 0 do 60 mph w czasie poniżej 2 sekund. Trzeba przyznać, że to naprawdę imponujący wynik. Właściciele będą jednak zadowoleni nie tylko z oferowanej mocy, ale również z zasięgu.

Amerykański producent samochodów zaznaczył, że Fisker Ronin na w pełni naładowanym akumulatorze przejdzie około 600 mil (~965 km), czyli więcej od obecnie sprzedawanych elektryków. Co prawda elektryczny Mercedes przejechał ostatnio 1000 km, ale był to samochód koncepcyjny, niedostępny w sprzedaży.

Fisker Ronin ma również wyróżniać się nadwoziem – otrzymamy kabriolet mający pomieścić cztery dorosłe osoby. Dodatkowo na pokładzie znajdą się cztery drzwi z unikatową metodą otwierania, co z pewnością ułatwi wsiadanie pasażerom z tyłu.

Warto dodać, że Fisker Ronin oficjalnie zostanie zaprezentowany w sierpniu przyszłego roku, a jego produkcja rozpocznie się w 2024 roku. Dołączy on do nowej oferty firmy, która niebawem zostanie zasilona SUV-em o nazwie Ocean i miejskim elektrykiem Pear.