Samsung nie wykorzysta chińskich wyświetlaczy w Galaxy S30, bo oblały testy jakości

Samsung szuka sposobów na obniżenie cen swoich flagowych smartfonów, co ogólnie rzecz biorąc bardzo by nas ucieszyło, bo kwoty, jakie trzeba wydać na nowe urządzenia w momencie premiery robią się niedorzecznie wysokie. W tym celu producent postanowił przetestować ekrany produkowane przez BOE.

Chińskie wyświetlacze OLED

BOE Technology jest uznanym w branży smartfonów przedsiębiorstwem z Chin, które zajmuje się produkcją ekranów OLED dla urządzeń mobilnych różnych firm. Wysokiej jakości wyświetlacze tego producenta trafiają do sprzętów Huawei czy Oppo, a w swoich planach uwzględnia je także Apple.

Niedawno nad zastosowaniem paneli BOE Technology dość poważnie zastanawiał się Samsung. Chińskie OLED-y miałyby trafić nawet do smartfonów z serii Galaxy S, a więc musiałyby prezentować naprawdę wysoką jakość wykonania. Jak się okazuje, chyba nie spełniają wysokich wymagań Samsunga.

Huawei P40 Pro i P30 Pro (fot. Tomasz Szwast / Tabletowo.pl)

BOE nie wyprodukuje ekranów dla Galaxy S30 (S21)

Zgodnie z informacją przekazaną przez DDaily, panele dostarczone Samsungowi przez BOE nie przeszły testów jakości. Co prawda podobno jest jeszcze trochę czasu na to, żeby dostawca części ulepszył propozycję produktową, ale mało prawdopodobne, żeby Koreańczycy zmienili swoje zdanie.

Podobna historia spotkała producenta China Star, który dostarcza innym producentom smartfonów ekrany OLED. Ponieważ panele tej firmy także nie spełniły warunków stawianych przez Samsunga, nie są już brane pod uwagę, jeśli chodzi o wykorzystanie w następnych flagowcach Samsunga.

Samsung będzie więc „zmuszony” skorzystać z rozwiązań dostarczanych przez Samsung Display, który produkuje wyświetlacze dla największych gigantów branży, pokroju Apple. Wydawałoby się, że to najbardziej naturalna strategia, biorąc pod uwagę zbliżoną genezę obu firm, jednak to nie takie proste. Producent paneli nie da cudownej zniżki Samsung Electronics tylko dlatego, że firmy podobnie się nazywają. Jest to jeden z powodów, dla których w ogóle rozważa się alternatywę wobec bardzo dobrych jakościowo OLED-ów od Samsung Display.

To podzieli fanów Samsunga: Galaxy Note 20 będzie miał płaski ekran

źródło: przez Android Authority