MSI Vigor GK71

Nowe klawiatury mechaniczne MSI – wygodne sterowanie dźwiękiem i barwne RGB ponad wszystko

MSI ma dwie nowe klawiatury mechaniczne, specjalnie dla fanów gamingu. Vigor GK 71 Sonic jest pełnowymiarowa, zaś Vigor GK50 Low Profile jest oparta na planie TKL bez bloku numerycznego.

MSI Vigor GK71 Sonic

Model pełnowymiarowy zyskał górną warstwę obudowy z lotniczego stopu aluminium. Nie ugina się ona podczas pisania, a do zestawu dołączona jest podpórka pod nadgarstki z pianką z pamięcią kształtu.

Mechanik działa na autorskich przełącznikach liniowych MSI Sonic Red, których żywotność sięga 50 milionów kliknięć. Powinno to upewnić nabywców, że będą mogli cieszyć się najlepszymi właściwościami klawiatury Vigor GK71 Sonic przez lata. Maksymalny ruch klawisza do 4 mm, a punkt aktywacji znajduje się na wysokości 1,9 mm. Dodatkowo, akcesorium jest bardzo ładnie oświetlane. Diody RGB pracują pod nadzorem oprogramowania MSI Mystic Light.

Przydatnym gadżetem są przyciski multimedialne oraz podwójne pokrętło, którym można sterować z góry lub z boku. Dzięki temu regulacja głośności czy szybkie wyciszenie muzyki jest niezwykle wygodne.

Klawiaturę MSI Vigor GK71 Sonic wyceniono na 499 złotych.

MSI Vigor GK50 Low Profile

Niskoprofilowe klawiatury mechaniczne są przeznaczone dla tych graczy, którzy nie przepadają za wysokimi klawiszami, ale chcą zachować specyfikę pracy na mechanicznych przełącznikach. Wersja TKL jest mniejsza, bo pozbawiona bloku numerycznego i świetnie sprawdzi się w sytuacji, gdy nie mamy na biurku zbyt dużo miejsca. Całość ma zaledwie 34 mm wysokości.

Niskoprofilowe przełączniki rozciągają się na dystans 3 mm, zaś aktywacja następuje po pokonaniu 1,5 mm. Każdy klawisz ma indywidualne podświetlenie RGB, więc można dostosować go pod swój styl w aplikacji producenta. Oczywiście, jeśli nam się zamarzy, to oprogramowanie umożliwi też nagrywanie makr i manipulację jeszcze innymi funkcjami.

Cena MSI Vigor GK50 Low Profile to 429 złotych.