Dying Light 2

Dying Light 2 dostanie pierwsze, darmowe DLC

Niektórzy pewnie nie dotarli jeszcze do połowy zawartości Dying Light 2, a Techland już planuje pierwszy dodatek. Twórcy zaprezentowali właśnie zwiastun Authority Packa – darmowego DLC, które wielkimi krokami zbliża się do popularnego tytułu.

Reklama

Udana premiera Dying Light 2

Wielu fanów gier wideo wyczekiwało lutego od bardzo długiego czasu. W ciągu jednego miesiąca pojawi się kilka produkcji, o których słyszeliśmy od wielu lat. Horizon Forbidden West zadebiutuje za kilka dni (tutaj macie naszą recenzję!), Lost Ark bije już rekordy popularności, a cały miesiąc otworzył Dying Light 2.

Dying Light 2 - press kit image

Kiedy embargo na recenzje Dying Light 2 zostało zdjęte i zaczęliśmy czytać doniesienia ze świata, wszystko wskazywało na solidną grę. Wiele redakcji chwaliło stworzony świat oraz parkour, ale krytykowało fabułę. Słyszeliśmy również doniesienia odnośnie wielu błędów. Niektórzy wspominali o bardzo niepokojących crashach albo nawet znikających zapisach, co skutecznie mogłoby zabić entuzjazm wielu fanów Dying Light.

Techland naprawił jednak sytuację Day 1 patchem. Zgodnie z zapowiedzią, razem z premierą gry zadebiutowała aktualizacja, która pozbyła się ponad tysiąca różnych błędów. Grę przyjęto z otwartymi ramionami, a na Steamie może pochwalić się 81% pozytywnych recenzji.

Pierwsze DLC Dying Light 2

Techland od początku zaznaczał, że Dying Light 2 będzie znacznie większą i oferującą więcej contentu produkcją niż jej poprzednik. Sporo kontrowersji wzbudził komentarz o 500 godzinach potrzebnych do pełnego ukończenia gry. Teraz jasnym stało się już, że główny wątek poznamy w pełni w kilkadziesiąt godzin, a pozostałe elementy to atrakcja dla miłośników osiągnięć i czyszczenia map z różnych znajdziek.

Stanowczo zostało również powiedziane, że po premierze Dying Light 2 będzie regularnie dostawał nową zawartość. Techland oficjalnie mówił o planowanym wsparciu aż na pięć kolejnych lat. Nie wiemy oczywiście, jak zaawansowane są aktualnie te plany i czy w grę wchodzą jakieś fabularne dodatki, ale przedsmak nadchodzących nowości dostaniemy już niedługo.

Na kanale YouTube gry pojawił się właśnie zwiastun Authority Pack – pierwszego, darmowego DLC. Całość zostanie podzielona na trzy części i będą one debiutować po kolei, jedna po drugiej. Ostatecznie fani Dying Light 2 będą mogli skompletować cały zestaw, stylowe ubranie wraz ciekawie wyglądającą broń. Nie mamy jeszcze oficjalnej daty premiery tego DLC, ale ma ona nastąpić „niedługo”.