Ekipa z DxOMark testuje Huawei Mate 20 Pro i wkrótce opublikuje wyniki. To chyba nie przypadek | Tabletowo.pl

Ekipa z DxOMark testuje Huawei Mate 20 Pro i wkrótce opublikuje wyniki. To chyba nie przypadek

Dołącz do dyskusji 0

Huawei P20 Pro od niemal dziesięciu miesięcy okupuje miejsce lidera w rankingu DxOMark Mobile. Wkrótce najpewniej będzie musiał się z nim jednak pożegnać, ponieważ zapewne wskoczy na nie Huawei Mate 20 Pro. Ekipa z DxOMark wzięła bowiem smartfon na warsztat i niedługo opublikuje wyniki testów.

Podczas oficjalnej premiery w marcu 2018 roku szef Huawei pękał z dumy, kiedy chwalił się wynikami uzyskanymi przez P20 i P20 Pro w rankingu DxOMark Mobile. Smartfony wskoczyły bowiem na ścisłe podium, a model z dopiskiem „Pro” do tej pory nie został zepchnięty z pozycji lidera tego zestawienia, pomimo upływu niemal dziesięciu miesięcy.

Co ciekawe, podczas premiery Huawei Mate 20 Pro w Chinach pod koniec października 2018 roku Huawei poinformował, że przetestował smartfon za pomocą narzędzi udostępnianych przez DxOMark, ale nie zdecydował się opublikować wyniku, ponieważ był on… ekstremalnie wysoki. Wkrótce jednak oficjalnie dowiemy się, jak w temacie robienia zdjęć i kręcenia wideo radzi sobie ten model, bowiem ekipa z DxOMark już go testuje i niedługo powinna opublikować recenzję jego możliwości w tej materii.

Mam nieodparte wrażenie, że to nie przypadek, iż wyniki testów możliwości fotograficznych Huawei Mate 20 Pro zostaną opublikowane właśnie teraz. To tylko moje przypuszczenia, ale za niewiele ponad miesiąc Samsung zaprezentuje swoje tegoroczne flagowce z serii Galaxy S10 i przynajmniej jeden z nich na pewno weźmie na warsztat ekipa z DxOMark. Czyżby Huawei chciał się zabezpieczyć i zagwarantować sobie, że to jego smartfon cały czas będzie na szczycie zestawienia?

Huawei Mate 20 Pro na pewno bowiem zostanie oceniony wyżej niż Huawei P20 Pro, tzn. otrzyma więcej niż 109 punktów – nie mam co do tego żadnych wątpliwości. Jak natomiast poradzi sobie flagowiec Samsunga – nie wiadomo, ale mimo wszystko coś czuję, że to nie przypadek, iż na dniach DxOMark opublikuje wyniki testów urządzenia Huawei.

Oczywiście od dłuższego czasu wiemy, jakie zdjęcia i filmy rejestruje Huawei – wystarczy zerknąć do przygotowanej przez Kasi recenzji Huawei Mate 20 Pro. Ekipa z DxOMark każdy sprzęt testuje jednak według określonych kryteriów i dlatego jestem bardzo ciekawy, jakie noty przyzna najnowszemu flagowcowi marki z Państwa Środka.

Polecamy również:

Recenzja Huawei Mate 20 Pro. Niby niewiele brakuje do ideału, ale wciąż jest co poprawiać

Źródło: @DxOMark dzięki GizmoChina

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Przeczytaj następny wpis niżej
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona