Zapowiedziano dwie gry Stranger Things na smartfony. Jedna z nich będzie przypominać Pokemon GO

Serial „Stranger Things” stał się jedną z najważniejszych marek Netfliksa, zapewniając w początkowych fazach istnienia usługi stały napływ nowych użytkowników. Niebanalna historia kilku dzieciaków z sennego miasteczka Hawkins, igrająca z ludzkim sentymentem do lat 80′ ubiegłego stulecia, stała się hitem i zainspirowała twórców do stworzenia kilku licencjonowanych gier na smartfony.

Stranger Things: The Game można grać już od października 2017 roku, ale nie znaczy to, że Netflix nie będzie dalej eksploatował marki, która zdążyła się już zagnieździć w świadomości przeciętnego pochłaniacza dóbr popkultury. Podczas światowego święta graczy, targów E3, zapowiedziano nadejście kolejnych tytułów z fabułą osadzoną w znajomym nam uniwersum.

Stranger Things 3: The Game

Oficjalna premiera trzeciego sezonu serialu Stranger Things odbędzie się 4 lipca na platformie Netflix. Tego samego dnia udostępniona zostanie gra, której fabuła będzie blisko związana z wydarzeniami przedstawionymi w nadchodzących epizodach netfliksowego show. O jej istnieniu wiemy już od kilku miesięcy. Będzie to staroszkolna bijatyka z widokiem izometrycznym, w której celem będzie przede wszystkim skuteczne rozprawianie się z wrogami. W grze pojawią się postaci znane z serialu, których umiejętności specjalne wykorzystamy podczas przemierzania kolejnych plansz. Gra zostanie udostępniona na wszystkich ważnych platformach: macOS, PC, Nintendo Switch, Xbox One, Play Station 4, Androida i iOS-a.

Stranger Things: Mobile Game

Tytuł tej gry jest roboczy, bo jej premierę zapowiedziano dopiero na przyszły rok. Zostanie udostępniona tylko na Androida i iOS, co wiąże się bezpośrednio z jej gatunkiem. Będzie to produkcja zbliżona rozgrywką do Pokemon GO, wykorzystująca dane o pozycji użytkownika. Poruszając się po prawdziwym świecie, będziemy odkrywać odwrócony wymiar, będący mrocznym odbiciem zwykłej rzeczywistości.

Gra będzie tytułem free-to-play, i ma nawiązywać stylem do kreskówek z lat 80′ ubiegłego wieku. Będzie więc kontrastować graficznie z dotychczasowymi produkcjami osadzonymi w uniwersum serialu. Jednak w związku z dość odległą datą planowanej premiery, nie opublikowano żadnych materiałów promocyjnych, z wyjątkiem grafiki, którą widzicie na samej górze artykułu.

Oprócz powyższych produkcji, zapowiedziano tajemniczy crossover z grą Fortnite, więc można się spodziewać, że w sezonie 9. gry znajdziemy jakieś nawiązania do serialu Stranger Things.

Oglądających pierwszy odcinek „Stranger Things 2” było trzy razy więcej niż widzów całego 5. sezonu „House of Cards”

źródło: Android Authority