Fortnite

Najnowsza aktualizacja Xiaomi Redmi Note 7 Pro dodaje wsparcie dla Fortnite

Fortnite nadal pozostaje towarem w pewnym sensie deficytowym. Wprawdzie wydawca świetnie rozwinął bazę wspieranych urządzeń, jednak wciąż nie można powiedzieć, że gra jest osiągalna niemal na każdy smartfon. Na szczęście z listy niewspieranych urządzeń znika właśnie Xiaomi Redmi Note 7 Pro.

Decyzja o dodaniu wsparcia dla Fortnite nie jest niczym zaskakującym. Firma już jakiś czas temu zadeklarowała, że pracuje nad wsparciem dla flagowego smartfona z linii Redmi. W kategoriach ciekawostki można natomiast rozpatrywać zamieszczony przez pracowników Xiaomi wykres, który dość jednoznacznie pokazuje, że o wiele większą sympatią graczy cieszy się raczej konkurencyjny PUBG, który na Redmi Note 7 Pro działał już wcześniej.

Fot za: https://in.c.mi.com

Mimo wszystko, zgodnie ze złożoną w kwietniu deklaracją, producent wydał właśnie aktualizację, która została oznaczona jako 10.2.10.0. Na liście nowości dumnie widnieje informacja o dodaniu wsparcia dla Fortnite. Serwis źródłowy, który akurat miał na stanie Redmi Note 7 Pro, postanowił sprawdzić, czy tytuł będzie działał po zainstalowaniu nowego oprogramowania. No i owszem, działa, tyle że Fortnite można uruchomić tylko w najniższych detalach, a FPS-y często spadają poniżej dwudziestu, co stawia komfort rozgrywki pod znakiem zapytania.

Fot: producenta

Trudno wyciągać jednoznacznie wnioski, bowiem sporo może tu zmienić aktualizacja samej gry. Niestety, ale w chwili obecnej nie wiadomo, kiedy miałoby się ono pojawić. Patrząc na specyfikację techniczną urządzenia, która przecież bazuje na wydajnym Snapdragonie 675, Adreno 612 i 6 GB pamięci RAM, skłaniałbym się właśnie ku takiemu scenariuszowi. Ciekawi mnie, czy Xiaomi po cichu doda wsparcie dla kolejnych urządzeń. Na oficjalnym forum producenta dopomina się o nie sporo osób.

źródło: gsmarena