Pokémon GO - Snorlax

Pokémon GO będzie nagradzać twoje dobre nawyki związane ze snem

(Hmm. Związane z czym?)

The Pokémon Company nie zamierza jechać tylko na wózku popularności Pokémon GO. To znaczy – zamierza, ale na nowe sposoby. Csu Tsunekazu Ishihara, szefujący firmie, zapowiedział, że chce „przekształcić sen w rozrywkę”. Interesujące zapewnienie, bo wielu by się ze mną zgodziło, że sen sam w sobie potrafi być niezłą rozrywką. O co więc chodziło Ishiharze?

Na ten temat wypowiedział się także dyrektor generalny Niantic podczas konferencji prasowej The Pokémon Company: 

„Niantic zapoczątkował nowy rodzaj gier, zmieniając cały świat w jedną, wielką planszę do gry, którą wszyscy możemy odkrywać. Tworząc nowy sposób patrzenia na otaczającą nas rzeczywistość i dając motywację do wychodzenia z domu oraz ruchu na świeżym powietrzu, liczyliśmy na to, że w pozytywny sposób wpłyniemy na styl życia i zdrowie naszych graczy. Cieszymy się, że możemy współpracować z The Pokémon Company w ich wysiłkach na rzecz zachęcania do innego aspektu zdrowego stylu życia: dobrego wypoczynku w nocy.

W Niantic uwielbiamy odkrywać świat pieszo. Ale nie będzie to możliwe, jeśli nie będziemy mieć wystarczająco dużo energii, by rozpocząć podróż. Cieszymy się, że będziemy mogli wprowadzić kolejny element do Pokémon GO, nagradzający za dobre nawyki związane ze snem. W przyszłości podamy więcej informacji na ten temat.”

Oprócz zapowiedzenia nowej funkcjonalności w Pokémon GO, Ishihara ogłosił również, że The Pokémon Company współpracuje z SELECT BUTTON (firmą stojąca za grą mobilną Magikarp Jump z 2017 roku). Tym razem chodzi o stworzenie osobnej gry o nazwie Pokémon SLEEP. Wydaje się, że będzie miał sporo wspólnego z nową właściwością w Pokémon GO, ale firmy nie przedstawiły żadnych dodatkowych informacji na temat gry, oprócz spodziewanej daty premiery w 2020 roku oraz logo:

Nowa opaska Pokémon GO+ Plus

Jeszcze jedna zapowiedź dotyczyła nowego urządzenia o nazwie Pokémon GO+ Plus (tak, do zapisania także w bezsensownej postaci: Pokemon GO Plus Plus). To następca gadżetu Pokémon GO+, który powstał głównie po to, aby pozwolić graczowi Pokémon GO na zabawę bez użycia telefonu. Nowa opaska będzie jednak wyposażona w akcelerometr, dzięki któremu oprócz łapania Pokemonów czy obracania Pokestopów, będziemy mogli analizować długość i jakość naszego snu. To znaczy – gra będzie mogła to robić, by wykorzystać te dane w rozgrywce. Jak? – jeszcze się przekonamy.

Gra Pokémon Masters

Ostatnią zapowiedzianą atrakcją podczas konferencji The Pokémon Company była gra Pokémon Masters, której najbliżej do „tradycyjnej” gry mobilnej. Skupia się wokół trenerów i Pokemonów występujących w drugiej serii popularnej kreskówki. Rozgrywka zapowiada się jako wariacja na temat zorganizowanych bitew 3 na 3 przeciwników, choć szczegółów, tak jak w wypadku poprzednich zapowiedzi – niestety brak. O Pokémon Masters więcej informacji mamy otrzymać w czerwcu.

źródło: TechCrunch, Android Authority