Dopinany kontroler Xboxa dla tabletów? - Tabletowo.pl

Dopinany kontroler Xboxa dla tabletów?

Dołącz do dyskusji 0

Na Tabletowo wielokrotnie pisaliśmy o problemach ze sterowaniem w grach dla tabletów i sposobach na ich ominięcie. Kilka dni temu dużo miejsca poświęciliśmy urządzeniu Shield Tablet, czyli tabletowi do gier, do którego można dokupić osobny kontroler.

Jest to niewątpliwie jedno z rozwiązań problemu sterowania, jednak nie jest ono doskonałe. Osobny kontroler po pierwsze sporo kosztuje, jest niewygodny w przenoszeniu i przede wszystkim nie integruje się z tabletem, co sprawia, że dachówka musi stabilnie stać na płaskiej powierzchni, co często nie jest preferowane – na przykład jeśli chielibyśmy grać w pociągu czy innym środku komunikacji, gdzie dysponujemy ograniczonym miejscem.

Do urządu patentowego w Stanach Zjednoczonych wpłynął wniosek złożony przez Microsoft, który przedstawia nowy kontroler do złudzenia przypominający ten z Xboxa, jednak z jedną zasadniczą różnicą. Umożliwia on rozczepienie go na dwie połowy i podpięcie obu części do tabletu (z prawej i lewej strony), co pozwoli stworzenie przenośnej konsoli gier na wzór Razera Edge.

Tabletowo.pl Dopinany kontroler Xboxa dla tabletów? Akcesoria Koncepcje Microsoft

Na razie jest to tylko patent i nie wiadomo z jakim urządzeniem taki pad miałby współpracować. Może z Surface Mini, który jeszcze rok temu nazywany był „Xbox Surface”? Miejmy jednak nadzieje, że będzie to rozwiązanie dużo bardziej uniwersalne, współpracujące zarówno z Windowsem, Androidem i iOS. Pozwoliłoby to na uzyskanie większego zainteresowania ze strony deweloperów, co bezpośrednio przekłada się na potencjalny sukces całego projektu.

Co sądzicie o tym pomyśle?

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Mediaexpert - ferie z super cenami!
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona