Ważne

NVIDIA SHIELD Tablet – poważny tablet dla graczy. Cena? Od 1199 złotych

O tym, że tablety z powodzeniem mogą pełnić rolę przenośnych konsol do gier nie trzeba w dzisiejszych czasach przekonywać nikogo. Twierdzenie to popierają zarówno deweloperzy gier, tworzący coraz ambitniejsze produkcje na urządzenia mobilne, jak i producenci sprzętu, wypuszczający na rynek coraz to nowe tablety stworzone z myślą o graczach.

Niestety, o ile efektem pracy tych pierwszych jest duży wybór interesujących tytułów w internetowych sklepach z aplikacjami, o tyle starania tych drugich zwykle owocowały jedynie dziwnymi sprzętowymi “potworkami”, które nie znajdując uznania ani wśród graczy, ani wśród pozostałych użytkowników szybko lądowały gdzieś na śmietniku technologicznej historii. Nie da się bowiem ukryć, że większość dotychczasowych producentów “gamingowych” tabletów starała się traktować te urządzenia jak konkurencję dla przenośnych konsol typu Nintendo DS czy Playstation Portable. Gracze otrzymywali więc średniej jakości 7- bądź 8-calowe “dachówki” z upchanymi po bokach przyciskami i joystickami, które były zbyt duże by zastąpić wspomniane konsolki i zbyt niewygodne by traktować je jak normalne tablety. Projektanci z firmy Nvidia postanowili więc podejść do tematu nieco inaczej, projektując NVIDIA SHIELD Tablet – urządzenie które ma realną szansę stać się pierwszym “poważnym” tabletem dla graczy.

TROCHĘ TECHNIKI

Osoby pilnie śledzące wszystkie newsy dotyczące nowego dzieła firmy Nvidia z pewnością dobrze już znają techniczne specyfikacje tego urządzenia. Producent nie krył się bowiem specjalnie z informacjami dotyczącymi “wnętrzności” swojego nowego produktu, a oficjalne informacje tylko potwierdziły wcześniejsze przecieki. W ramach przypomnienia: serce urządzenia stanowić będzie procesor Tegra K1 wyposażony w cztery rdzenie CPU Cortex A15 o częstotliwości taktowania 2,3 GHz oraz układ graficzny z 192 rdzeniami NVIDIA CUDA, oparty o znaną z rozwiązań pecetowych architekturę Kepler. Co ciekawe, w oficjalnych informacjach prasowych brak jakiejkolwiek wzmianki odnośnie wbudowanej pamięci RAM, jednak wszystkie dotychczasowe doniesienia wskazują na 2 GB. Za wyświetlanie obrazu odpowiadać tu będzie 8 calowy ekran w rozdzielczości Full HD, natomiast dźwiękiem zajmą się stereofoniczne głośniki korzystające z technologii NVIDIA PureAudio zamknięte w obudowie typu Bass-Reflex. Wszystko to będzie działać pod kontrolą systemu Android (niestety, nie wiadomo jeszcze dokładnie w jakiej wersji). Tablet dostępny będzie w dwóch wersjach: 16 GB z WiFi oraz 32 GB LTE, których przewidywane ceny w Polsce wynoszą odpowiednio 1199 i 1549 zł (w obu przypadkach ilość dostępnej pamięci można zwiększyć za pomocą kart microSD).

SHIELD_tablet_Exploded_View_white_bckgr
Jak widać SHIELD nie jest wcale jakimś wydajnościowym potworem, jednak nie da się ukryć, że mamy tu do czynienia z całkiem solidną specyfikacją. W przypadku najnowszego tabletu Nvidii napędzające całość “wnętrzności” są jednak jedynie fundamentem dla kilku innych rzeczy stanowiących prawdziwą siłę tego produktu. Pierwszą z nich są oczywiście…

AKCESORIA

Jak już wspomniałem we wstępie, przyczyną upadku wielu poprzednich tabletów dla graczy była usilna chęć integrowania ich na stałe z kontrolerami do gier, co niestety nigdy nie wychodziło tym urządzeniom na dobre. NVIDIA SHIELD rezygnuje na szczęście z tego pomysłu, zastępując go pełnoprawnym, bezprzewodowym padem, łączącym się z urządzeniem za pomocą technologii WiFi Direct. Mimo iż akcesorium to na pierwszy rzut oka przypomina typowy kontroler do gier nie różniący się zbytnio od tych znanych z konsol i komputerów, to jednak po bliższym zapoznaniu okazuje się, że kryje on w sobie również kilka mniej typowych funkcji. Oprócz standardowego zestawu kontrolek składającego się z krzyżaka, dwóch analogowych grzybków, bumperów, triggerów i czterech przycisków, znajdziemy tu więc również złącze umożliwiające podłączenie headset’u, kontrolę głośności,wbudowany touchpad oraz mikrofon pozwalający na wydawanie komend głosowych. Tablet NVIDIA SHIELD będzie w stanie obsłużyć jednocześnie cztery takie kontrolery. Niestety, za dobrodziejstwo korzystania z dedykowanego pada trzeba będzie zapłacić aż 249 złotych. Wysoką cenę akcesorium usprawiedliwia wprawdzie nieco fakt, iż będzie można je wykorzystać również z komputerami typu PC, czego nie można powiedzieć chociażby o znajdujących się w podobnym przedziale cenowym kontrolerach typu MFi. Drugim dedykowanym akcesorium, które będziemy mogli dokupić będzie etui (119 zł), umożliwiające wygodne ustawienie tabletu w pozycji do grania. Narzędziem, za które nie będziemy musieli płacić dodatkowo, będzie natomiast rysik korzystający z technologii DirectStylus 2, chowany w obudowie urządzenia.

GRY I USŁUGI

Dobre specyfikacje techniczne i porządny pad to jednak zaledwie połowa sukcesu. Nie od dziś wiadomo bowiem, że nawet najlepiej zaprojektowane konsole do gier padają jak muchy, gdy okazuje się, że tak naprawdę brakuje ciekawych tytułów, w które można by na nich zagrać. Trzeba jednak przyznać, że akurat pod tym względem SHIELD może pochwalić się naprawdę całkiem przyzwoitą “pulą startową”. Oprócz bogatej zawartości sklepu Google Play znajdziemy tu więc również SHIELD Hub, dający dostęp do ponad 400 gier zoptymalizowanych pod kątem współpracy z nowym tabletem firmy Nvidia (w tym 11 w pełni wykorzystujących możliwości procesora Tegra K1). Oprócz tytułów typowo tabletowych znajdziemy tu również kilka konsolowo-pecetowych hitów, takich jak chociażby Half Life 2, Portal czy Trine 2. Osoby preferujące bardziej “kanapowy” styl gry ucieszy z pewnością fakt, iż tablet wyposażony zostanie w wyjście mini HDMI oraz specjalny tryb działania, umożliwiający wykorzystywanie go w roli pełnoprawnej konsoli do gier. Gry dostępne do odpalenia bezpośrednio na tablecie stanowią jednak dopiero początek listy tytułów, w które będziemy mogli na nim zagrać.

Okazuje się bowiem, że SHIELD oferował będzie również możliwość streamowania gier z komputerów wyposażonych w karty z serii GeForce GTX. W dniu premiery usługa ta współpracować będzie z ponad setką produkcji, wśród których znajdziemy takie hity jak Titanfall, Assassins Creed IV Black Flag, czy The Elder Scrolls V: Skyrim. Co więcej, za jakiś czas dostaniemy również możliwość wykreślenia z równania komputera, dzięki usłudze NVIDIA GRID, pozwalającej na strumieniowanie gier bezpośrednio z serwerów producenta (niestety, jak na razie usługa ta zarezerwowana jest jedynie dla mieszkańców północnej Kalifornii) w sposób przypominający chociażby promowaną przez Sony usługę Playstation Now. Całą zabawę ze strumieniowaniem uzupełnia zaś pełna integracja z serwisem Twitch, pozwalającym innym graczom na żywo obserwować nasze poczynania i usługą ShadowPlay, ułatwiającą nagrywanie naszych własnych dokonań.

NADCHODZI REWOLUCJA?

Jak widać NVIDIA SHIELD Tablet to urządzenie ociekające wręcz ciekawymi rozwiązaniami i świetnymi pomysłami, które z pewnością przypadną do gustu osobom poszukującym tabletu mogącego pełnić rolę kompaktowej konsoli do gier. Wydaje mi się jednak, że mimo iż urządzenie to z pewnością znajdzie więcej nabywców niż którykolwiek z dostępnych obecnie w sprzedaży “tabletów dla graczy”, to jednak nadal nie będzie ono mogło konkurować z bardziej “tradycyjnymi” konsolami czy “gamingowymi” laptopami (chociaż sytuacja ta może zmienić się, gdy usługa GRID na dobre zadomowi się na rynku). Pozostaje więc mieć tylko nadzieję, że produkt ten udowodni innym producentom, iż gracze oczekują dobrych gier i usług, a nie tandetnych joysticków i przycisków wbudowanych w toporną obudowę, przyczyniając się tym samym do powstania kolejnych podobnych, a nawet jeszcze ciekawszych modeli. Tak czy inaczej, nadchodząca przyszłość (przynajmniej z punktu widzenia graczy) zapowiada się naprawdę ciekawie.

Tablet  NVIDIA SHIELD w wersji WiFi trafi do sprzedaży już 14 sierpnia. Na model LTE będziemy musieli niestety poczekać nieco dłużej.

Komentarze

 • Glee

  Tablet do gier, a ciekawe ile pogramy jak nie z 1,5 h na te super gry z PC, którymi się szczycą. Poza tym, aby ten tablet był ciekawy to na Androida musiałoby wyjść coś ekstra.

  • Wygląda na to, że nie tyle na Androida, co dedykowane gry na Shield Tablet. Większość z tych gier wykorzystuje technologie, które są wspierane przez Tegrę K1, ale nie dadzą rady na Snapdragonach czy innych MediaTekach.

 • wawer

  polska cena dobrze wypoziomowana, może być ciekawy produkt (nawet nie do gier) :)

 • Tomasz Lenartowski

  A na jakiej podstawie te ceny są przewidywane?

  • Mihau

   Na podstawie cen ze strony Nvidii i ofert sklepów, które prowadzą oficjalną przedsprzedaż.

  • Są to ceny MSRP podane przez NVIDIĘ.

 • Mihau

  No i dupa, mamy mobilny tablet do gier, który jest “gamingowy” tylko, gdy ma się gdzie go rozstawić. Postawić tableta w etui i podpiąć pada bezprzewodowo to ja mogę od dawna i zwykle rzeczywiście to daje radę, ale do wygody 3DSa czy Vity daleko. Streamować gry z PC też mogę, i to bez kupowania nowego komputera (używam Radeonów, więc Nvidia na streaming mi nie pozwoli…) – tylko wsparcie dla padów jest różne (zależnie od aplikacji, której używamy). To też wcale nie jest takie fajne, jak się na początku wydaje. A kupienie appki + obsługiwanego przez nią pada wyjdzie sporo taniej, niż sam pad za 250zł (ocipieli?), a do niego potrzebny jest jeszcze nowy tablet… Rysik to też żadna nowość. Jedyna wyraźna zaleta z mojej perspektywy: mocarny układ graficzny z podobno dobrym chłodzeniem. Tylko która gra to wykorzysta (i jak będzie się sprawować bateria?), skoro na platformy mobilne niewiele jest dużych gier na konsolowym poziomie? Shield ma parę exclusive’ów – ale Mount’n’Blade, HF2 czy Portal na tablecie nie są warte ~1500zł.

  • Aske

   Większość z podanych przez Ciebie argumentów jest słuszna, i dlatego też napisałem, że SHIELD nie ma na razie szans konkurować z konsolami / laptopami. Sytuacja może jednak ulec zmianie wraz z uruchomieniem usługi GRID, jednak na to będziemy musieli jeszcze trochę poczekać. Wydaje mi się jednak, że SHIELD może otworzyć drogę dla nieco tańszych urządzeń, na których nie będziemy musieli kombinować z dodatkowymi aplikacjami do obsługi padów czy strumieniowania gier, bo producent uzna, iż po prostu opłaca mu się dodać taką funkcjonalność w “pakiecie startowym”.

   • Egzo

    GRID ale nie w tym kraju i nie z tą jakością łączy internetowych a w domu mamy PC-ta.

    • Adam

     Wbrew pozorom działa całkiem dobrze.

    • PrzemoC

     Mam shield pierwszą wersje w polsce grid działa wyśmienicie czasami przytnie ale nie podczas akcji i nie we wszystkich grach. Ciężko opisać tą technologie bo jestem bardzo zdumiony jakie daje to możliwości. Testowałem nawet na projektorze w full hd :), dawałem ustawienia na maksa, skończyłem Alan Wake a teraz gram w Borderlands 2, gra się bardzo wygodnie i przyzwoicie. Serwery w europie i można zapomnieć o karcie graficznej, płycie głównej, zasilaczu itp. Co najważniejsze jak nie posiadacie sprzętu to się k….. nie wypowiadajcie. Nic lepszego do andka nie miałem nvidia wie co robi tylko marketing muszą poprawić pozdrawiam.

     • Egzo

      “Co najważniejsze jak nie posiadacie sprzętu to się k….. nie wypowiadajcie.” wskaż w mojej wypowiedzi proszę gdzie napisałem coś o samym urządzeniu. Ja napisałem tylko o jakości łączy internetowych, a ty zapewne podałeś sytuacje domową w której jesteś podłączony do stałego łącza co problemu nie stanowi w dużych miastach, natomiast do tego aby grać w chmurze wcale nie trzeba zakupić Nvidii shield gdyż to samo można zrobić z Onlive na androidzie/PC. Mnie bardziej ciekawi sytuacja kiedy korzystasz z internetu bezprzewodowego poza domem co jest oczywiście bardziej przeznaczeniem tego sprzętu. No i ostatnia kwestia dzisiejsze limity bezprzewodowego internetu a strumieniowanie danych, na ile h rozrywki wystarczy, i czy w ogóle ma to sens?

 • Egzo

  Czyli najlepszym tabletem do gier pozostaje Microsoft Surface Pro 3, a twór Nvidi w grach nie przebije nawet Asusa T100 z Atomem i Win 8.1. Ale cena bardzo przyzwoita, może konkurować z Nexusem, no i pad fajny nawet jak na swoją cenę gdybym nie miał pada od Xboxa 360 to becnie do kompa wybrałbym właśnie pada Nvidi to ok. 70zł różnicy, a kilka fajnych rzeczy ma na +.

  • Akurat GPU w Tegra K1 jest zdecydowanie mocniejsze niż w jakimkolwiek Atomie.

   • Egzo

    Które się rozpłyną przy zielonym robocie. Natomiast architektura x86 w atomie nawet pomimo teoretycznie słabszego GPU daje wielokrotnie większe możliwości takie jak WoW, Heroes V czy inne tytuły których nie uświadczymy na jakże potężnym K1. A różnica pomiędzy tabletami to ok. 400zł.

    • Zależy o jakie tytuły komu chodzi. Jeśli chcesz x86, to rzeczywiście tylko Windows. Jeśli chcesz zaawansowaną grafikę, to na pewno nie Bay Trail.

 • asegPL

  Fajny będzie piecyk na zimowe wieczory ^^

 • Matthew

  1199 za nówke tablet z Tegrą k1?Biere!xD

 • Jestem pod wrażeniem. Najfajniejszą 8-calówkę z Andkiem zrobiła… Nvidia. Kto by się spodziewał ;)

  Pytanie do Kasi: Jak rysik się sprawuje? Jak (czy) działa palm-block? W malowaniu olejnym widoczny był duży lag – w robieniu notatek odręcznych – nie. Nada się to do notatek czy zbyt mała precyzja w porównaniu z Wacomem czy N-Trigiem?

  • Trudne pytania zadałeś. Szczerze mówiąc nie znam na nie odpowiedzi. Samemu rysikowi poświęcono bardzo mało czasu w Monachium, a i czasu na “zabawę” urządzeniem nie było wcale dużo.

   Ale wkrótce będziemy mieć testowy egzemplarz (zapewniała tak NVIDIA), więc wszystko się sprawdzi jak należy.

   • Na razie jaram się jak Rzym za Nerona. Z Nvidią mam ogólnie dobre wspomnienia z wczesnych lat młodzieńczych i nie wiem czy to sentyment do firmy czy rzeczywiście zieloni zrobili coś wyjątkowego :)

    • Tomasz Lenartowski

     Pierwszy raz się zgadzam z przedmówcą w pełni. Piekło zamarzło.

  • Jacek.P

   Czekam na test Piotr Górecki. Wiesz może, czy rysik jest chowany w obudowie i jaki jest czas działania na baterii ? Teraz nie wiem czy wybrać Galaxy 8.4s czy ten tablet…

 • Marcin360360

  Kurcze na to czekałem 8 cali i przeznaczenie do gier.
  Najbardziej mnie interesują emulatory starszych konsoli a tutaj wydajność będzie wystarczajaca:)
  Problem jest tylko jeden każdy z rodziny ma tableta ci co potrzebują to z wyrzeszej pułki a inni tanizne a ja niedawno kupywalem dell sprzedał bym go ale paragon zgubilem:(

 • kris

  Jak obstawiacie czas pracy baterii w zaawansowanych grach ?
  Licze na około 8 h….

  • leon

   3 do 5 godzin pracy jesli chodzi o wymagające tytuły wg. Nvidii – czyli wystarczająco. W przyszłym tygodniu recenzje, ale już na wstępie wydaje się być ciekawszą propozycją od nowych galaxy tab s czy też troche starszych pro. Ja go widzę jako fajny tablet z większymi możliwościami jesli chodzi o gry a nie jako konsolę do gier.

 • uru28

  Czyli tablet + akcesoria wychodzi drożej niż PS4/ XBO…NVIDIA ma jak na razie za małą bibliotekę gier by to “popchnąć” w kierunku rozsądnych wyników sprzedażowych.Do sprzętu w takiej cenie potrzeba produkcji “długo metrażowych” o oprawę przy tej specyfikacji można się nie bać.Gdyby cena była na poziomie 800zł to mogli by powalczyć z PS Vita i chyba nawet mieli by szanse, a tak raczej oszałamiających sukcesów nie wróżę.

  • Jest jednak dość ważna zaleta. Kupując Shielda masz “dodatkowo” klasyczny tablet z bardzo mocnymi bebechami.

  • Tomasz Lenartowski

   Do XBO/PS4 dolicz jeszcze łaskawie odpowiednio wypasiony telewizor/monitor/whatever. I weź poprawkę na fakt, że na nich do tej pory nie ma ani jednej ciekawej gry. Inaczej już bym miał. A PS VITA? Miałes to w ręce kiedykolwiek? Mam tę konsolę i używam jej raz na ruski rok. Przegrała u mnie z PSP, 3DS, DS oraz Transformerem TF300T. Czym? Grami.

   • uru28

    Ok, tylko że o ile z Twojego punktu widzenia na nextgeny nie ma “ciekawych” gier nie znaczy to że reszta świata podziela Twoje zdanie, a wyniki sprzedażowe chyba zdają się to potwierdzać.Z resztą gry to kwestia mocno subiektywna, co kto lubi…Z Vitą od początku problem był z ceną.PSP sprzedażowo “odsadziło” Vitę o kilka długości co przełożyło się na ilość produkcji.Nie mniej na Vitę również jest w co grać.Skoro masz Vitę to masz prostą sprawę porównać sobie długość produkcji na Vitę i na tablety.Żeby być sprawiedliwym trzeba dodać różnicę w cenie bo są niestety “odpowiednio” droższe…Jest oczywistym że tablet do grania to świetna sprawa,tylko że do “zawojowania” rynku potrzeba albo super ceny,albo super gier uzasadniających taki wydatek.Na ten czas mając do wyboru Vitę z tymi grami,ekosystemem Sony (w tym plus z darmowymi grami) i jej obecną ceną, a sprzęt Nvidii w tej cenie i z tym co jest obecnie w Tegra Zone wybrał bym jednakVitę ale to naturalnie tylko mój punkt widzenia.

    • Tomasz Lenartowski

     A ja 3DS i nawet bym na oba pozostałe nie spojrzał. O ile z Twojego punktu widzenia nie ma dobrych gier na Androida to nie znaczy, że reszta świata podziela Twoje zdanie ;).

     • uru28

      Spinać się nie będę,tym bardziej że ja nigdzie nie napisałem że na Androida nie ma dobrych gier, a Ty o XBO i PS4 owszem :p Na szczęście jest w czym wybierać i każdy może iść w ten ekosystem który mu pasuje;)

     • Tomasz Lenartowski

      Albo we wszystkie na raz jak ja :P

    • ExarKun

     mówiąc o tablecie z andkiem nie zapominajcie o wszystkich grach z google play, tegra zone ma jesdynie tytuly z gplay ktore maja wbodowana kompatybilnosc i wykorzystuja dodatkowa moc tegry

 • uru28

  Z jednej strony tak, aczkolwiek ktoś może powiedzieć że kupując Vitę mam bibliotekę gier,ekosystem sony a w tym granie na vicie w gry z PS4…Sam fanem Vity nie jestem więc zostawiam ten temat…Z innej strony to można kupić “lepszy” tablet i również cieszyć się grami…Ba śmiem bezczelnie twierdzić że więcej produkcji powstanie u developerów na “klasyczny” tablet niż dedykowanych K1 w tegra zone….Absolutnie nie twierdzę że sprzęt jest zły, ot po prostu wydaje mi się że z tą ceną rynku gamingowego nie zawojują.

  • Zgadza się, ale to trochę inne grupy odbiorców. Vita to przenośna konsola. Shield to pełnoprawny tablet z Androidem z rozbudowanymi funkcjami gamingowymi. Jeśli ktoś nie potrzebuje tabletu – dedykowana konsola będzie zawsze lepszym i wygodniejszym wyjściem. Jeśli jednak szuka fajnej dachówki i przy okazji lubi pograć… tutaj Shield może być bardzo użyteczny, bo jest po prostu fajnym tabem z Andkiem na pokładzie

   • Mihau

    Prawda, prawda… Ale Nvidia ma świetny tablet w niezłej cenie, który jednocześnie jest niezłą na papierze, ale absolutnie niepewną (będą dobre gry? będzie dobra bateria? będą usługi niedostępne u konkurencji?) i bardzo drogą przenośną konsolą do gier. I jak go reklamują? Jako konsolę do gier, przede wszystkim. Nie jestem pewien, czy to dobra droga.

    • Ja też nie. Szczególnie, że nie gram w gry w ogóle i kupiłbym go głównie dla rysika, designu i mocnych bebechów. I z przywiązania do marki :)

     Wydaje mi się po prostu, że to bardzo fajny tablet. I zupełnie nie traktuję go jako konsoli do gier.

    • Adam

     Gry, dobra bateria i usługi takie jak GRID czy Stream to już pewnik.

  • Adam

   Developerzy będą pisać na K1 bo ten procesor trafi też do Nexusa 9 i innych tabletów.

   A cena jest rewelacyjna na tle konkurencji.

   • uru28

    K1 będzie wspierany przez produkcje dedykowane w Tegra Zone, naturalnie gry z Google Play również będą chodzić.Sęk w tym że kupując dobry tablet nie koniecznie z K1 również masz dostęp do gier na podobnym poziomie.Pytanie podstawowe, po co Shield…Jeśli jako tablet+sprzęt do grania, ok to dobry wybór, jeśli głównie do grania…Moim zdaniem nie wart jest ceny.

    • Adam

     A znasz lepszy tablet w tej cenie albo tańszy?

     • uru28

      Do 1200zł masz masę tabletów których bebechy pozwalają na bez problemowe granie w produkcje z Google Play, jeśli zależy Ci na grach z Tegra Zone to za niecałe 700zł (nowy) masz Tegra Note 7 z tegrą 4 który odpali Ci wszystkie 400 produkcji wspomnianych w tekście;)Oczywiście podłączenie pada i TV i grasz (prawie) jakna konsoli.Sam mam tegrę z moim Prime i kilka produkcji kupiłem w Tegra Zone choć osobiście wolę jednak do grania PS3+Vita,ale to już co kto lubi.
      Nie mam nic przeciwko SHIELD, ot wydaje mi się że jednak 1200 to nieco za wysoko na zawojowanie rynku.

     • Adam

      Tegra Note 7 jest gorszy.

      Znacznie mniej wydajny Tab S kosztuje 1599 zł, a iPad mini 1699 zł więc cena Shield jest znakomita.

 • Tomasz Lenartowski

  Jeszcze takie jedno pytanie: na Morele można zamówić ten tablet w przedsprzedaży i za te 1200 żł podobno ma mieć… modem 3G. Czy to błąd? Czy wersja nie-LTE i tak ma 3G? Zadałem pytanie sprzedawcy ale zanim mi odpowie… a przy okazji ślad tu zostanie dla innych.

 • Tomasz Lenartowski

  Jeszcze takie jedno pytanie: na Morele można zamówić ten tablet w przedsprzedaży i za te 1200 żł podobno ma mieć… modem 3G. Czy to błąd? Czy wersja nie-LTE i tak ma 3G? Zadałem pytanie sprzedawcy ale zanim mi odpowie… a przy okazji ślad tu zostanie dla innych.

  • Wszedłem na ich stronę i nie widzę wzmianki o 3G?

  • W sprzedaży będą tylko dwie wersje tabletu – za 1199 złotych tylko z WiFi i droższa, za 1549 złotych – z LTE. Wersji 3G nie będzie.

 • kris

  W/g info z cnet.com bateria w grach 3-5 h,czyli kicha niestety.

  • Adam

   Rewelacja bo to w trakcie grania.

 • kris

  W/g info z neta bateria w grach 3-5 h,czyli kocha niestety.

  • Adam

   W trakcie grania, a przy przeglądaniu internetu trzyma 10 h.

 • leon

  3-5 godzin grania to chyba dobrze, a nie kicha. To nie konsola do gier to tablet. Do grania z doskoku po 30min – max 1h dziennie. Ważniejsze jak sobie radzi z przeglądaniem internetu i filmami i JAK mocno się grzeje, po podobno się grzeje.

  • kris

   3-5 h w grach to dla mnie to bardzo źle ,jeżeli komuś odpowiada jego sprawa.

   • leon

    To nie o to chodzi czy odpowiada czy nie tylko trzeba patrzeć realnie, a nie jak dziecko. Ja też bym chciał 10-15h tylko, że to jest niewykonalne w tym projekcie i przy dostępnej techniologi. Nie rozumiem jak można się spodziewać 8h pracy w grach jeśli znamy rozmiar urządzenia, wagę, rozmiar pojemność baterii i wiemy, że będzie najwydajniejszym tabletem. To nie jest game boy tylko tablet. Ktoś chce 8h to niech gra z podpiętym do gniazdka albo na PC najlepiej lub konsoli a nie urządzeniu przenośnym.

 • leon

  3-5 godzin grania to chyba dobrze, a nie kicha. To nie konsola do gier to tablet. Do grania z doskoku po 30min – max 1h dziennie. Ważniejsze jak sobie radzi z przeglądaniem internetu i filmami i JAK mocno się grzeje, po podobno się grzeje.

 • the

  Może ktoś by się wysilił i zamiast kopiuj/wklej napisał coś nowego… – np. wymiary?

  • Proszę: 221 x 126 x 9,2 mm lub 221 x 127 x 9,4 mm (znalazłam dwie wersje), waga: 390 g

 • Skalczyk

  Ktoś może wyjaśnić czym jest dokładnie Nvidia Grid ? Oznacza to, że mogę odpalić daną grę na kompie, i w jakiś bezprzewodowy sposób będę mógł grać np. na tablecie w innym mieście ?

  • Aske

   Nie. Grid polega na tym, że odpalasz grę na serwerach NVIDI i to na ich maszyny spada cały “ciężar” gry, natomiast tablet działa wtedy jedynie jako wyświetlacz i kontroler. Niestety, po pierwsze na razie usługa ta zarezerwowana jest jedynie dla USA, po drugie nawet jeśli byłaby u nas dostępna to w większości przypadków nie działałaby prawidłowo ze względu na słabe połączenie z internetem.

   Jeśli zaś chodzi o odpalanie gry na komputerze i granie na tablecie, to obecnie dostępnych jest wiele aplikacji pozwalających na takie działanie. Jedyną przewagą SHIELDA będzie w tym wypadku to, że producent oferuje podobną usługę ze wsparciem dla konkretnego hardware i konkretnych gier, co trochę zawęża wybór ale w zamian zapewnia lepsze działanie (przynajmniej w teorii).

   • Adam

    GRID działa w Polsce i to całkiem dobrze.

    • Aske

     Możesz rozwinąć to stwierdzenie? Bo na razie usługa znajduje się na etapie beta testów…

     • Adam

      No jest w fazie beta, ale działa i to zaskakująco dobrze nawet na wolnym łączu 20 Mbps.

     • Aske

      Ale z tego co rozumiem nie chodzi Ci o usługę GRID dla Shielda (bo beta testy wymagają 1. Posiadania Shielda, którego w Polsce jeszcze nie ma 2. Ping poniżej 40 ms przy łączeniu się z serwerem w San Jose) lecz o GRID dla pulpitów wirtualnych, tak?

     • Adam

      Shield już jest w Polsce, bo kilkanaście redakcji dostało do testowania.

     • adam

      To nie znaczy, ze jest w Polsce.

     • Adam

      Skoro mam na biurku to jest :)

  • Adam

   Z peceta to Stream.

 • adasko345

  Czy wam też przypomina troche htc oneA m8

  • Adam

   Bardziej przypomina Tegra Note 7.

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona