Doom Eternal
Doom Eternal

Wiemy, kiedy zadebiutuje pierwszy samodzielny dodatek do Doom Eternal

Nadal podtrzymuję opinię, że Doom Eternal to najlepszy shooter tej generacji konsol. Nie każdy musi się z tym zgadzać, ale chyba nikt nie zaprzeczy, że najnowszy Doom to kawał świetnego FPS — który od dawna zapowiedziany jest również na konsole Nintendo Switch. Niestety daty premiery tej wersji gry jeszcze nie znamy, ale wiemy już, kiedy zadebiutuje pierwszy (i prawdopodobnie samodzielny!) dodatek The Ancient Gods.

Doom Eternal – The Ancient Gods, Part One

Już 20 października będziemy mieć okazje sprawdzić pierwsze duże DLC do gry Doom Eternal zatytułowane The Ancient Gods, Part One. Dodatek ten ma nam dostarczyć właśnie tego, czego oczekiwali fani — czyli więcej tego samego! Do sieci trafił nawet pierwszy teaser wspomnianego DLC, który przyjął się z bardzo ciepłym przyjęciem graczy.

Jednak chyba najciekawszą informacją jest to, że dodatek The Ancient Gods będzie w pełni samodzielnym produktem! Oznacza to, że do zagrania w to DLC nie będziemy potrzebować podstawowej wersji Doom Eternal. Informacja ta padła z ust Strattona — dyrektora gry.

Data premiery Doom Eternal na Nintendo Switch nadal nieznana

O tym, że Doom Eternal zmierza na przenośną konsolę Japończyków, wiemy już od bardzo dawna. Mało tego, już w marcu tego roku do sieci trafiła informacja, że dyrektor kreatywny najnowszego Dooma jest bardzo zadowolony z jakości gry na Nintendo Switch. Jednak od tamtej pory o wersji Doom Eternal na „Pstryczka” jest wyjątkowo cicho.

Spekuluje się, że w mobilnego Dooma zagramy wraz z rynkowym debiutem wspomnianego dodatku The Ancient Gods — lub wtedy poznamy więcej szczegółów na temat tego wyczekiwanego portu. Dodam jedynie, że za Eternala na Switchu odpowiada doświadczone studio Panic Button, które na swoim koncie ma już przeniesienie na konsole Nintendo takie hity jak Wolfenstein: Youngblood, Warframe, Rocket League czy Dooma z 2016 roku.

Pozostało więc tylko czekać na więcej informacji.