instagram
(źródło: pixabay)

Smartfon nie będzie już potrzebny. Zdjęcia na Instagram wrzucimy bezpośrednio z komputera

Nic nie stoi na przeszkodzie, aby z Instagrama korzystać na komputerze przez przeglądarkę internetową. Należy mieć jednak na uwadze, że ta wersja jest znacznie uboższa względem mobilnej aplikacji. Na szczęście powoli się to zmienia, a – co więcej – niebawem zostanie wdrożona wyczekiwania funkcja.

Nowy sposób publikowania postów na Instagramie

Desktopowa wersja Instagrama funkcjonuje już od dłuższego czasu. Mimo tego wciąż odczuwalnie odstaje od mobilnej aplikacji, zarówno tej na Androidzie, jak i iOS.

Użytkownicy mogą obecnie przeglądać wrzucone zdjęcia i filmy, komentować i dawać „serduszka”, oglądać wrzucone Insta Story, korzystać z wbudowanego komunikatora, a także edytować podstawowe informacje o swoim koncie. Niestety, nadal nie jest dostępna jedna z podstawowych funkcji serwisu, czyli dodawanie zdjęć.

Obecnie, jeśli chcemy wrzucić post ze zdjęciem lub filmem, nadal musimy sięgnąć po mobilną aplikację. Wkrótce jednak może się to zmienić. Jak informuje Alessandro Paluzzi, programista i analityk aplikacji, twórcy Instagrama pracują nad wdrożeniem narzędzia dodawania postów do desktopowej wersji serwisu.

instagram
(fot. Alessandro Paluzzi)

Warto zaznaczyć, że prawdopodobnie otrzymamy narzędzie zbliżonego do tego, które znamy z mobilnej aplikacji. Oznacza to, że będziemy mogli wybrać format zdjęcia, przyciąć zdjęcie, a także nałożyć filtr, skorzystać z dodatkowych opcji edycji oraz oznaczyć innych użytkowników i wskazać lokalizację.

Mobilna aplikacja może nie być już potrzebna

Trudno obecnie ocenić, czy na desktopie pojawią się wszystkie opcje edytowania i dodawania zdjęć. Nie powinno jednak zabraknąć najważniejszych i najczęściej używanych narzędzi, a to dla wielu użytkowników będzie to w zupełności wystarczające.

instagram
(fot. Alessandro Paluzzi)

To jak najbardziej ważna zmiana, którą mogą docenić osoby prowadzące bardziej profesjonalne konta. Przykładowo użytkownicy zajmujący się fotografią, którzy często wrzucają zdjęcia edytowanie w Photoshopie lub innym oprogramowaniu, będą mogli pominąć konieczność przerzucania zdjęć na smartfon, aby je następnie udostępnić w serwisie. Teraz zrobią wszystko nie odchodząc od komputera.

W związku z tym, że Instagram nie odniósł się do przedstawionych informacji, nie znamy daty wprowadzenia opcji dodawania zdjęć na desktopie. Pozostaje więc uzbroić się w cierpliwość i liczyć, że nie będziemy musieli długo czekać.

Obserwujecie nas na Instagramie? Jeśli nie – koniecznie to nadróbcie!