LG V40 ThinQ

Do czerwca Android Pie pojawi się na czterech smartfonach LG

LG to firma pełna paradoksów. Potrafią tworzyć bajecznie wykonane smartfony o nienagannym dźwięku oraz zaskakująco dobrej optyce, jednak zwykle po drodze coś idzie nie po ich myśli. Efekt końcowy? Ceny smartfonów tego producenta topnieją wręcz w oczach. Czy zbliżająca się aktualizacja pomoże producentowi wrócić na należne mu miejsce?

Nie ma co się oszukiwać. Jeśli LG aktualizuje swoje smartfony, to zwykle zajmuje im to zaskakująco dużo czasu. Wystarczy spojrzeć na datę tego wpisu. Dzisiaj mamy szósty kwietnia, a ja piszę Wam o tym, że producent dopiero przygotowuje się do aktualizacji takich urządzeń, jak LG V30, V30s ThinQ, V35 ThinQ i V40 ThinQ. Żeby było jeszcze ciekawiej, ta aktualizacja nie jest w drodze. Firma po prostu dała znać, że do czerwca te urządzenia zostaną zaktualizowane.

Reklama
Fot: własne

Bez informacji o programie beta, a nawet bez choćby ogólnej informacji na temat tego, w jakiej kolejności pojawi się Android Pie. Szkoda, bo w obecnych czasach aktualizacje są co najmniej tak samo ważne, jak dobry PR oraz liczba sprzedanych urządzeń. To kolejne uaktualnienia, na czele z szybkością ich wdrożenia, budują naszą sympatię oraz zaufanie do marki. Znam kilka osób, które są zachwycone potencjałem LG V30, sam również uwielbiam ten telefon, jednak trudno mi wychwalać firmę za to, że po tak długim czasie wdraża Androida Pie.

LG V30 po roku używania – czy będę go dobrze wspominać?

Na ten moment nowa wersja zielonego systemu pojawiła się bodajże tylko dla LG G7 ThinQ oraz LG G7 One, przy czym te pojawiły się tylko w Korei Południowej. Kończąc, warto napisać też o tym, że najprawdopodobniej w maju zobaczymy Androida Q. Event Google I/O odbędzie się między 5 a 7 maja i wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują na to, że właśnie wtedy poznamy wszystkie tajemnice, które skrywa oprogramowanie. Można więc założyć, że jeśli LG nie zdąży z aktualizacją przed tym terminem, to niejako „z automatu” firma zacznie wysyłać aktualizację do Androida Pie, który nie będzie już najnowszą wersją oprogramowania.

Drogie LG, jesteście świetną firmą, dorzućcie do pieca i wydajcie tę aktualizację jak najszybciej. Jesteście przecież marką, która w świecie smartfonów działa od wielu lat.

źródło: LG przez gsmarena