Samsung Galaxy Note 8 (fot. Samsung)

Dlaczego Galaxy Note 8 ma mniejszą baterię niż Note 7? Odpowiada szef działu mobilnego Samsunga

Samsung Galaxy Note 7: bateria 3500 mAh. Samsung Galaxy Note 8: bateria 3300 mAh. Dlaczego postanowiono zmniejszyć akumulator? Sprawdźmy, co ma do powiedzenia w tej sprawie jedna z najważniejszych osób w Samsung Electronics.

Szef Samsung Mobile, Koh Dong-jin odpowiedział na kilka pytań po rozpoczęciu się przedsprzedaży najnowszego smartfona firmy, modelu Galaxy Note 8. Pytanie, które kotłowało się w głowach wielu dziennikarzy, musiało wreszcie paść: „Dlaczego Samsung podjął decyzję, żeby wyposażyć Note 8 w mniejszy akumulator, niż to było w przypadku Galaxy Note 7?”.

Reklama

Odpowiedź była raczej oczywista i chyba bardziej chodziło o to, by przedstawiciel firmy jeszcze raz odniósł się do wypadków związanych z felernymi bateriami w Note 7, niż o uzyskanie wyczerpującego wyjaśnienia. Rzecz jasna chodzi o kwestie bezpieczeństwa, do których Samsung mocno się przykłada. Przy okazji można było usłyszeć, dlaczego zmniejszenie pojemności baterii nie od razu musi oznaczać krótszego działania urządzenia.

Istnieją pewne powody, dla których swobodnie możemy zmniejszyć pojemność baterii. Jednym z nich jest zastosowanie procesora wytwarzanego w 10-nanometrowym procesie technologicznym. Zwiększa on wydajność energetyczną telefonu nawet o 30%. Dodatkowo użytkownicy mogą sami opracować sobie własne profile użytkowania ogniwa, co pozwala z niego korzystać bardziej efektywnie. Mogę zagwarantować bezpieczeństwo baterii. Oprócz tego telefon utrzyma ona 95% swojej pojemności nawet po dwóch latach użytkowania.
– Koh Dong-jin, prezes Samsung Mobile

Brzmi to dobrze, ale liczb Koh Dong-jin nie oszuka. Galaxy Note 7 mógł odtwarzać wideo przez 18 godzin, podczas gdy Note 8 „pociągnie” przez 16 godzin. Czas przeglądania sieci przez LTE też uległ skróceniu – z 14 godzin w Note 7 do 13 godzin w Note 8. Czy to aż tak wielka różnica? Czy wielka – można się kłócić. Że jest – kłócić się nie da.

Koh Dong-jin, (fot. [email protected])

Pod każdym innym względem Galaxy Note 8 jest od swojego poprzednika po prostu lepszy. Oczywiście, żeby te słowa nabrały mocy, trzeba poczekać na recenzje. Koh Dong-jin jest jednak pewien sukcesu. Szacuje się, że nowy phablet rozejdzie się w liczbie co najmniej 11 milionów egzemplarzy – a ta prognoza dotyczy tylko tego roku.

A co o Galaxy Note 8 sądzi śmietanka recenzencka polskiego YouTube’a Tech? Zobaczcie wideo poniżej:

źródło: Korea Herald przez phoneArena