„Deska do ładowania” Samsunga – bezprzewodowo uzupełni energię w trzech urządzeniach naraz

Apple „buja się” ze swoją matą ładującą AirPower już od kilku lat, i nadal nie jest w stanie oddać użytkownikom swoich urządzeń funkcjonalnej ładowarki zbiorczej. Samsung z kolei, nie ma takich problemów, i prezentuje Wireless Charger Trio. Co prawda to nie mata, ale naładuje trzy sprzęty naraz.

Samsung Wireless Charger Trio

Koreańczycy mają już w swojej ofercie coś podobnego do Wireless Charger Trio, a dokładnie… Wireless Charger Duo. To stacja ładowania indukcyjnego dla smartfona i smartwatcha – praktyczna dla tych, którzy często odkładają oba gadżety na biurko. Samsung postanowił rozszerzyć możliwości tego akcesorium o kolejny „slot” na urządzenie ładowane bezprzewodowo.

Wydaje się, że sytuacja, w której wszystkie wykorzystywane przez nas na co dzień urządzenia – smartfon, smartwatch i słuchawki, wymagają nagłego podładowania w tym samym czasie, jest raczej rzadkością, ale prawdą jest też to, że na żonglowanie kabelkami czy wybieranie, który gadżet jest nam w tym momencie bardziej potrzebny, po prostu szkoda czasu.

„Deska do ładowania” ma więc na tyle dużo miejsca, że jest w stanie zmieścić ułożone obok siebie sprzęty. Na pokazie zorganizowanym przez Samsunga, zademonstrowano, jak jednocześnie ładują się na niej smartfon Galaxy Note 20, zegarek Galaxy Watch 3 i słuchawki Galaxy Buds Live.

Oczywiście to nie jedyne urządzenia, jakie można ładować za pomocą Wireless Charger Trio. Każdy gadżet, który wspiera standard ładowania bezprzewodowego Qi, będzie mógł uzupełniać energię dzięki tej podstawce.

Specyfikacja Wireless Charger Trio nie została podana, ale znamy cenę akcesorium: 99 euro. Urządzenie powinno trafić do sprzedaży w niedalekiej przyszłości.