Ładowarka bezprzewodowa Wireless Charger Duo (fot. Samsung)

Poznaliśmy cenę podwójnej indukcyjnej ładowarki od Samsunga – Wireless Charger Duo

Według zapewnień Apple, do końca 2018 roku w sprzedaży będzie dostępna podwójna indukcyjna ładowarka – AirPower. Mamy sierpień, a na horyzoncie na razie nie widać urządzenia, które amerykański gigant zapowiedział już jakiś czas temu. Samsung postanowił to wykorzystać i zaprezentował swoją propozycję, którą nazwał Wireless Charger Duo. 

Nowe akcesorium pozwoli na równoczesne ładowanie drogą bezprzewodową dwóch urządzeń, co oznacza, że ładowarką powinni zainteresować się przede wszystkim posiadacze Galaxy Watchów (lub starszych zegarków z lini Gear) oraz smartfonów ze wsparciem standardu Qi, gdyż dzięki Wireless Charger Duo będą mogli uwolnić się od kabli. Trochę szkoda, że producent ograniczył się do możliwości ładowania jedynie dwóch urządzeń, ponieważ produkt Apple ma dostarczać energię jednocześnie aż do trzech.

fot. Samsung

Patrząc na zdjęcia ma się nieodparte wrażenie, że Wireless Charger Duo to dwie ładowarki, które ktoś najzwyczajniej w świecie skleił ze sobą. Można powiedzieć, że faktycznie tak jest, przy czym większa część jest też zgodna ze standardem Samsung Fastcharge. Obie cewki wspierają technologię Qi, więc nie jest to produkt skierowany wyłącznie do posiadaczy produktów tego producenta.

Pod koniec lipca, gdy wyciekły informacje o nowej ładowarce Samsunga, szacowano, że zostanie ona wyceniona na kwotę 55 funtów szterlingów (mniej więcej 265 złotych). Niestety, tak się nie stało i cena zwala z nóg – dosłownie. Koreański gigant wycenił swoje akcesorium na 119,99 dolarów, co przekłada się na mniej więcej 450 złotych. Należy jednak uwzględnić fakt, że najprawdopodobniej w naszej rodzimej dystrybucji cena będzie się nieco różniła. Przy okazji dywagacji o kwotach warto dodać, że w Polsce możemy kupić podobną ładowarkę w Ikei. No dobrze, może NORDMÄRKE nie wygląda tak designersko, ale za to może jednocześnie ładować trzy urządzenia i trzeba zapłacić za nią zaledwie 279 złotych.

Wydaje mi się, że w naszym kraju cena ładowarki może oscylować w granicach 399 złotych, lecz nadal jest to bardzo dużo, jak za ładowarkę – choć do tego, co za AirPower planuje sobie liczyć Apple, Samsungowi daleko. A co wy sądzicie o nowym produkcie tego producenta – bylibyście w stanie przeznaczyć na jego zakup tyle pieniędzy?

Źródło: Android Police