Dell Streak 5 z aktualizacją Androida do Gingerbread. Streak 7 nie otrzyma AICS - Tabletowo.pl

Dell Streak 5 z aktualizacją Androida do Gingerbread. Streak 7 nie otrzyma AICS

Tabletowo.pl Dell Streak 5 z aktualizacją Androida do Gingerbread. Streak 7 nie otrzyma AICS Nowości

Dell Streak 5 był modelem, który zapoczątkował późniejszą modę wśród producentów na tworzenie urządzeń z pogranicza smartfonów i tabletów, czyli z ekranami o przekątnej ok. 5″ (jak chociażby Samsung Galaxy Note). Ale Streak 5 to także sprzęt, który w sierpniu został pożegnany z amerykańskiej strony Della (słowami: „It’s been a great ride”), co oznaczało koniec jego produkcji. Urządzenie Della w dalszym ciągu jednak dostępne jest w sprzedaży (także w Polsce), przez co sporo osób wciąż go posiada. Okazuje się, że Dell nie zapomniał o swoim urządzeniu. Producent udostępnił oficjalną aktualizację Androida do wersji Gingerbread.

Wydawać by się mogło, że Dell zapomni o Streak 5 i skupi się na opracowywaniu przyszłych produktów. Na szczęście tak się nie stało, dzięki czemu posiadacze modelu mogą się cieszyć z aktualizacji. Jest to tym bardziej dobra wiadomość, bowiem początkowo Dell Streak 5 pracował w oparciu o jeszcze starszą wersję systemu Google – Androida 2.2 (Froyo) 1.6 Donut.

Aby pobrać ROM Gingerbread, wystarczy kliknąć w ten link (155MB, plik .pkg). Najpierw jednak warto zajrzeć na forum XDA, by poznać wymagania co do urządzenia i szczegóły procesu aktualizacji.

Kolejną informacją, która nadeszła od Della, jest aktualizacja Androida do wersji Ice Cream Sandwich dla Dell Streak 7. A właściwie jej brak. Producent za pośrednictwem Twittera podzielił się informacją, że nie przewiduje wypuszczenia oficjalnej aktualizacji systemu i odsyła do nieoficjalnych ROM-ów, linkując nawet do poniższego wideo:

źródło, źródło

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona