Dell Streak 5 i Streak 7 w sprzedaży w Polsce

Tym razem coś o naszym rodzimym podwórku. Do sprzedaży w Polsce w ciągu najbliższych tygodni trafią dwa urządzenia, które mogą was zainteresować. Pierwszym z nich jest typowy tablet internetowy – Dell Streak 7, drugim z kolei – połączenie tabletu i smartfona – Dell Streak 5.

Dell Streak 7 to tablet oferujący przeciętne parametry techniczne. Urządzenie zostało wyposażone w 7-calowy ekran (pokryty Gorilla Glass) o rozdzielczości jedynie 800 x 480 pikseli, a całość pracuje w oparciu o jedną ze starszych wersji Androida – 2.2 Froyo (na forum xda jest oczywiście dostępny nieoficjalny Honeycomb dla niego). Dopełnieniem jego specyfikacji jest dwurdzeniowa Tegra o taktowaniu 1GHz, aparat o rozdzielczości 5 Mpix, kamerka 1,3 Mpix, HDMI, Bluetooth, WiFi, GPS. Jego waga to tylko 450 g, przy wymiarach 199,9 x 119,8 x 12,4 mm.

Dell Streak 5 to urządzenie, które trudno określić smartfonem, dlatego często określa się go minitabletem, bądź po prostu połączeniem smartfona i tabletu, dzięki czemu może być ciekawą propozycją dla wszystkich osób szukających tabletu z możliwością wykonywania rozmów telefonicznych.

Na jego pokładzie znajdziemy przede wszystkim 5-calowy ekran (pokryty powłoką Gorilla Glass) o rozdzielczości 800 x 480 pikseli, 3G, WiFi, aparat 5 Mpix, kamerkę 1,3 Mpix, Bluetooth oraz jednordzeniowy Qualcomm QSD 8250 o taktowaniu 1GHz. Podobnie, jak w przypadku większego brata, działa w oparciu o Androida 2.2 Froyo.

Cena Dell Streak 7 w Polsce w wersji z 16GB pamięci będzie wynosiła 1399 złotych (niestety, jest to wersja bez 3G…), natomiast Dell Streak 51899 złotych za 16GB lub 1999 złotych za 32GB. Pierwszy z modeli trafi do sprzedaży w pierwszym tygodniu maja, drugi – w ostatnim tygodniu kwietnia. Oba urządzenia będzie można nabyć w sieciach sklepów X-Kom, Sferis i Euro RTV AGD.

Komentarze

 • Ris

  Jak obetną te jedyni z przodu to kupię :)

 • ghostcat

  No to szybkie lopezy sie zorietowaly. czy to aby troszke nie za pozno na takie debiuty? no i ceny znow bawia do lez.;-)

 • Marcin “Azawakh” Wojciechowski

  Bardzo dobra wiadomość. Sam zastanawiam się nad zakupem drugiego tabletu, bardziej nowoczesnego niż Ideos S7. Wśród następców rozważam również ten produkt Della.

 • wietke

  DELL Streak to przeżytek który nie znalazł niestety wielu nabywców na zachodzie -szkoda na to teraz poświęcać uwagę bo cena jest odstraszająca -za ponad półroczny tablet powinni wołać 500 stów mniej czyli max 1300-1400 złotych a i tak bym nie kópił bo za tę cene są lepsze i nowsze cacuszka

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona