Ważne

Dell powoli uśmierca tablet Streak 7…

tablet dell streak 7

W sierpniu Dell postanowił zakończyć erę jednego ze swoich urządzeń, będących połączeniem tabletu ze smartfonem – Streak 5. Po kilku miesiącach sytuacja się powtarza – tym razem decyzja dotyczy nieco młodszego i większego zarazem modelu – Dell Streak 7, który ostatnio, dzięki aktualizacji do Androida 3.2 Honeycomb, przeżywa drugą młodość. Dell postanowił dłużej nie oferować urządzenia na swojej stronie internetowej – w sprzedaży zostały jedynie akcesoria przeznaczone do niego. I tak oto, Dell nie oferuje na swojej witrynie w Stanach możliwości kupna żadnego tabletu Della z Androidem (Dell Streak 10 Pro jeszcze nie jest dostępny).

Nie oznacza to jednak, że nie będzie go można kupić z innych źródeł. Jak pokazuje przykład Della Streak 5, po wielu miesiącach wciąż będzie można nabyć model Streak 7 nie tylko z drugiej ręki, ale także nowe egzemplarze w różnych sklepach – także w Polsce (choćby w Euro – dostępne są tablety Della z 5″ i 7″).

Dell Streak 7 został zaprezentowany na początku stycznia 2011 roku, będący wtedy jednym z pierwszych tabletów działającym dzięki dwurdzeniowemu procesorowi Tegra 2 o taktowaniu 1GHz. Urządzenie pracujące w oparciu o Androida 2.2 (z możliwością aktualizacji do 3.2 Honeycomb) zostało wyposażone w 7-calowy ekran o rozdzielczości 800 x 480 pikseli pokryty Gorilla Glass, aparat 5 Mpix, kamerkę 1,3 Mpix, 4G, 16GB pamięci, slot kart SD, WiFi, Bluetooth, GPS.

Jeśli jesteś jednym z Czytelników Tabletowo.pl i zarazem posiadaczem tabletu Dell Streak 7 – daj znać jak się sprawia to urządzenie w praktyce.

tablet dell streak 7

źródło, źródło

Komentarze

 • on na pewno ma 4g? czyli LTE? nie wydaje mi się…

  • Jak najbardziej, ma 4G.

   • Za strona: http://www.dell.com/us/business/p/mobile-streak-7/pd
    ma 4G wg. “nowej” nomenklatury, czyli zwykle HSPA+.
    Pozwala wprawdzie skorzystac z sieci “4G” cyfrowego Polsatu czy Playa, ale do prawdziwego 4G czyli LTE jeszcze daleko.

    • Aquarius69

     LTE to jeszcze nie prawdziwe 4G, 4G to przepustowość dużo większa (chyba 1GB/s) i zostanie dopiero wprowadzona. LTE to 3,5G lub jak gdzie indziej znalazłem 3,9G

     • Na razie LTE ma 100Mb na sekunde, ale szykuje się technologia LTE Advanced czyli 1Gb (128MB na sekundę) czyli wniosek-ten tablet nie ma 4G a ma jedynie 21mb na sekundę, chociaż ta wartość jest jak najbardziej satysfakcjonująca

 • rootpl

  Mam wersję WiFi i po aktualizacji do HC chodzi jak miodzio :)
  Strony ładują mi się szybciej niż na iPadzie jak wyłączę flasha to jeszcze szybciej. Budowa całego tabletu jest jedną z najbardziej solidnych jakie widziałem. Nic nie skrzypi i jest ładnie spasowane. Szkoda tylko, że ma słabe kąty widzenia a po aktualizacji do HC nawet mała rozdzielczość nie przeszkadza bo HC został ładnie pod nią zoptymalizowany, Froyo z kolei wyglądał tragicznie ale postanowiłem poczekać do HoneyComb’a i było warto bardzo fajny tablecik i tani jak barszcz za swojego ( 2 miesięcznego ) dałem chyba 650 zł.

  • maciej199

   rootpl kiedy miales aktualizacje do HC? Ja tez mam wersje WiFi tylko przywieziona ze Stanowa, ale nie pokazuje mi by aktualizacja byla dostepna

   • rootpl

    Już parę miesięcy temu. Jakoś pod koniec września chyba.
    Z tego co pamiętam każdy model wi-fi miał dostać aktualizację.
    Jedynym wyjątkiem miały być modele 3G od T-Mobile albo nie dostały wcale albo później dokładnie nie pamiętam.
    Spróbuj aktualizacji z poziomu systemu. Albo upewnij się czy to nie jest przypadkiem wersja 3G :P

   • Vulper

    Ja też mam sprowadzany ze stanów i obsługa Dell’a powiedziała, że poza stanami nie ma żadnego wsparcia dla komórek i tabletów. Z updatem włącznie!
    Możesz samemu zrobić update:
    1.ściągnij: http://mirror2.streakdroid.com/manii/Streak7/LG7-WiFi_506_19534_30.pkg
    2. wrzuć na zewnetrzną karte sd i zmien nazwe na update.pkg
    3. wyłącz tablet i uruchom trzymając power i vol up
    4. wybierz opcje 2. update, poczekaj az sie zaktualizuje i gotowe!

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona