Ważne

Dell kończy erę tabletu Streak 5. “It’s been a great ride”

Dell jako jeden z pierwszych producentów pojawił się na rynku tabletów internetowych ledwie w kilka miesięcy po prezentacji pierwszej generacji iPada. Model Streak (później przemianowany na Streak 5, by nie myliły się nazwy poszczególnych modeli) zapoczątkował niewielką lawinę tego typu sprzętu od Della. W rodzinie jest już kilka tabletów z różnymi przekątnymi ekranów: Streak 5, Streak 7 oraz Streak 10 Pro. Producent, po roku obecności w sprzedaży pierwszej hybrydy tabletu i smartfona z ekranem pokrytym Gorilla Glass, postanowił zakończyć jego erę.

Na amerykańskiej stronie Della pojawiła się informacja o uśmierceniu 5-calowego modelu Streak. Jak widzicie na powyższym screenie pochodzącym właśnie ze strony producenta, Dell jest zadowolony z “życia” swojego najmniejszego tabletu:

Goodbye, Streak 5. It’s been a great ride.

Producent nie wyjaśnia dlaczego zdecydował się na wycofanie Streak 5 ze sprzedaży, co jednoznacznie oznacza koniec jego ery. Najprawdopodobniej Dell uznał, że model ten jest już przestarzały i musi ustąpić miejsca urządzeniom z nowszymi wersjami Androida. Spekuluje się, że przyczyną był mały rozmiar ekranu (5″), który uniemożliwiał aktualizację systemu do Androida 3.2 oraz późniejszego Ice Cream Sandwich.

źródło

Komentarze

  • Dziwna sprawa bo przecież lodowa kanapka ma byc pomysłem zblizonym do iOS i obslugiwać urządzenia o mniejszych i większych przekątnych – tablety i smartphony. Nie sądzę więc żeby te 5 cali bardzo przeszkadzało. Zapewne wkrótce światło dziennie ujrzy nowsza wersja tego 5ciocalowca :)

  • Artur

    Szkoda. A chciałem spróbować Androida, miast iPhona. Ale czemu nie, dalej jest na liście oczekujących

  • hergar

    Mam nadzieję, że zrobią nowszy model, najlepiej z qwerty.

  • Marcin “Azawakh” Wojciechowski

    Szkoda, że Dell kończy sprzedaż i produkcję 5″ tabletu bo dla niektórych 5″ to wielkość optymalna. Zanim kupiłem swojego Ideosa oraz Galaxy S również rozważałem jego zakup. Ten tablet mi się naprawdę podobał…

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona