Huawei P30 i Huawei P30 Pro w etui marki Spigen (fot. Spigen)

Termin premiery Huawei P30 i P30 Pro potwierdzony – smartfony zadebiutują w marcu

Pod koniec marca 2019 roku zaprezentujemy w Paryżu swoje najnowsze flagowce – taką informację przekazał mediom w komunikacie prasowym polski oddział marki Huawei.

Modele P20 i P20 Pro zaprezentowano 27 marca 2018 roku, więc producent pokaże światu ich bezpośrednich następców niemal dokładnie rok po premierze poprzedników. Co ciekawe, ponownie na tę okazję wybrano Paryż we Francji. Do tej pory część informacji wskazywała, że smartfony mogą zadebiutować na zbliżających się targach MWC 2019 w Barcelonie, które zaczynają się 25 lutego, jednak teraz wiadomo, że nie ujrzymy tam flagowych urządzeń chińskiego producenta, a „jedynie” składany smartfon z modemem 5G.

Reklama
źródło: Huawei

Dizajn i możliwości najnowszych modeli od jakiegoś czasu są tematem zainteresowania światowych portali technologicznych. Marka Spigen stała się źródłem przecieku dotyczącego wyglądu i konstrukcji nadchodzących smartfonów Huawei. 

Po analizie dostępnych informacji, opartych na konstrukcji gotowych etui, szybko wyciągnięto wnioski, że liczba aparatów w tegorocznych flagowcach wzrośnie – Huawei P30 będzie miał ich prawdopodobnie trzy, a Huawei P30 Pro aż cztery. 

Aparat to z pewnością jeden z najciekawszych elementów konstrukcji nadchodzących smartfonów. Z dostępnych już od jakiegoś czasu informacji wynika, że urządzenia te stać się mogą jednymi z najlepszych fotograficznych słuchawek w 2019 roku.

Jeśli Huawei P30 będzie miał tak potężny aparat, to ten w Huawei P30 Pro chyba całkowicie pozamiata

Huawei P30 wyposażony zostanie w aparat, którego obiektyw główny może mieć rozdzielczość nawet 40 Mpix i pozwalać na wykonywanie zdjęć z pięciokrotnym bezstratnym zoomem optycznym. Przednia kamerka fotografować ma zaś w 24 Mpix. Tak imponujące moduły zaimplementowane w smartfonie w połączeniu ze Sztuczną Inteligencją z pewnością wpłyną na jakość fotografii – szczególnie patrząc na jakość zdjęć dostępną w serii P20. 

Nie ma jeszcze sprawdzonych informacji co do przeznaczenia czwartego oczka aparatu w Huawei P30 Pro – prawdopodobnie będzie on odpowiedzialny za wykonywanie zdjęć w technologii 3D, mających zastosowanie nie tylko fotografii, ale także w elementach rozszerzonej rzeczywistości. 

Źródło: Huawei przez GSMOnline; Spigen, Spigen dzięki GSMArena