Reklama
Xiaomi Mi 10T Pro fot. Miłosz Starzewski
Xiaomi Mi 10T Pro fot. Miłosz Starzewski

Xiaomi Mi 11 ma już oficjalną datę premiery. Będzie impreza!

Xiaomi Mi 11 jest wyczekiwanym smartfonem, i to z kilku powodów. Jednym z nich jest fakt, że będzie wyposażony w najnowszy procesor Qualcomma – Snapdragon 888. Chińczycy wyznaczyli już datę premiery tego urządzenia.

Reklama

Xiaomi Mi 11 – oficjalna data premiery

Dokładniej rzecz ujmując, w sieci pojawiły się informacje o dwóch premierach Xiaomi. Pierwsza, która odbędzie się w poniedziałek 28 grudnia, będzie wydarzeniem przeznaczonym dla przyszłych użytkowników Xiaomi Mi 11 z Chin. Powinno rozpocząć się o godzinie 12:30 naszego czasu.

Druga premiera dotyczy wydarzenia zaplanowanego dla Indii. Do tego kraju trafi nieokreślony dokładnie model Xiaomi z serii Mi 10, i podejrzewa się, że będzie to Xiaomi Mi 10i, który został przedstawiony w Chinach jako Redmi Note 9 Pro 5G. Producent planuje jego premierę na 5 stycznia 2021 roku.

Wracając jednak do Xiaomi Mi 11, oczekujemy pojawienia się dwóch wariantów – podstawowego oraz Pro, do którego Xiaomi „wpakuje” to, co obecnie ma najlepszego. Wliczy się w to zapewne ekran QHD+ z częstotliwością odświeżania 120 Hz oraz zestaw aparatów 50 Mpix wraz z teleobiektywem 12 Mpix. Producent powinien przy okazji odświeżyć nieco design i przyspieszyć ładowanie bezprzewodowe.

Oczywiście całość będzie napędzana przez nowy flagowy procesor Qualcomma. Pierwsze testy Snapdragona 888 dowodzą, że będzie to naprawdę mocarna jednostka, która z jeszcze większą skutecznością wykona stawiane przede nią zadania. Zobaczymy, jak poradzi sobie w Xiaomi Mi 11.

Samsung też chce coś pokazać

Skoro już jesteśmy przy zapowiedziach różnych urządzeń, warto wspomnieć o Samsungu, który na 6 stycznia zaplanował wydarzenie „The First Look 2021”. W jego trakcie powinniśmy zobaczyć innowacyjne technologie wyświetlaczy wraz z nowymi produktami. Transmisję na żywo będzie można odbierać od godziny 17:00.

Najpewniej firma pokaże nowe telewizory Micro-LED, Mini-LED oraz modele 4K i 8K QLED. Niewykluczone, że pojawią się także jakieś nowe laptopy, a być może także i tablety, prezentujące możliwości ekranów nowego typu.