Xiaomi Mi 10T Pro fot. Miłosz Starzewski
Xiaomi Mi 10T Pro fot. Miłosz Starzewski

Xiaomi Mi 11 ma już oficjalną datę premiery. Będzie impreza!

Xiaomi Mi 11 jest wyczekiwanym smartfonem, i to z kilku powodów. Jednym z nich jest fakt, że będzie wyposażony w najnowszy procesor Qualcomma – Snapdragon 888. Chińczycy wyznaczyli już datę premiery tego urządzenia.

Reklama

Xiaomi Mi 11 – oficjalna data premiery

Dokładniej rzecz ujmując, w sieci pojawiły się informacje o dwóch premierach Xiaomi. Pierwsza, która odbędzie się w poniedziałek 28 grudnia, będzie wydarzeniem przeznaczonym dla przyszłych użytkowników Xiaomi Mi 11 z Chin. Powinno rozpocząć się o godzinie 12:30 naszego czasu.

Druga premiera dotyczy wydarzenia zaplanowanego dla Indii. Do tego kraju trafi nieokreślony dokładnie model Xiaomi z serii Mi 10, i podejrzewa się, że będzie to Xiaomi Mi 10i, który został przedstawiony w Chinach jako Redmi Note 9 Pro 5G. Producent planuje jego premierę na 5 stycznia 2021 roku.

Reklama

Wracając jednak do Xiaomi Mi 11, oczekujemy pojawienia się dwóch wariantów – podstawowego oraz Pro, do którego Xiaomi „wpakuje” to, co obecnie ma najlepszego. Wliczy się w to zapewne ekran QHD+ z częstotliwością odświeżania 120 Hz oraz zestaw aparatów 50 Mpix wraz z teleobiektywem 12 Mpix. Producent powinien przy okazji odświeżyć nieco design i przyspieszyć ładowanie bezprzewodowe.

Oczywiście całość będzie napędzana przez nowy flagowy procesor Qualcomma. Pierwsze testy Snapdragona 888 dowodzą, że będzie to naprawdę mocarna jednostka, która z jeszcze większą skutecznością wykona stawiane przede nią zadania. Zobaczymy, jak poradzi sobie w Xiaomi Mi 11.

Samsung też chce coś pokazać

Skoro już jesteśmy przy zapowiedziach różnych urządzeń, warto wspomnieć o Samsungu, który na 6 stycznia zaplanował wydarzenie „The First Look 2021”. W jego trakcie powinniśmy zobaczyć innowacyjne technologie wyświetlaczy wraz z nowymi produktami. Transmisję na żywo będzie można odbierać od godziny 17:00.

Najpewniej firma pokaże nowe telewizory Micro-LED, Mini-LED oraz modele 4K i 8K QLED. Niewykluczone, że pojawią się także jakieś nowe laptopy, a być może także i tablety, prezentujące możliwości ekranów nowego typu.