Czytelnicy Tabletowo: Android najlepszym systemem - Tabletowo.pl

Czytelnicy Tabletowo: Android najlepszym systemem

Tabletowo.pl Czytelnicy Tabletowo: Android najlepszym systemem Ciekawostki Nowości

Jakiś czas temu poprosiłam Was o wzięcie udziału w ankiecie, w której pytanie brzmiało: „Który system operacyjny uważasz za najlepszy?”. Kilkanaście godzin temu głosowanie się zakończyło, a wyniki… wcale nie są zaskakujące.

W ankiecie głosowało 275 Czytelników Tabletowo. Pierwsze miejsce podium przyznaliście Androidowi z 44% głosów. Fakt ten nie może dziwić, bo przyglądając się coraz bardziej rosnącej popularności googlowskiej platformy na smartfonach, prędzej czy później trend ten musi się przenieść na tablety internetowe. Już to można zauważyć wśród producentów elektroniki, którzy w zdecydowanej większości wybierają właśnie Androida jako najlepszy system do swoich tabletów. Teraz tylko niech Honeycomb otrzyma Flash i kilka usprawnień, a będzie mógł myśleć o świetlanej przyszłości.

Drugi w kolejności jest iOS z 24,36% głosów. I to jest właśnie fenomen Apple. Z wydanymi tylko kilkoma urządzeniami firma potrafi podbić rynek, a co ważniejsze – serca (i portfele) klientów. iOS jest dopracowanym systemem, na pracę którego nie można narzekać… Tak przynajmniej myślano do tej pory. Dziś bowiem w sieci pojawiły się informacje na temat tego, że iOS 4.3, który został niedawno wypuszczony, nie wiedzieć czemu znacznie wpływa na pracę baterii – też doświadczyliście krótszej pracy swojego urządzenia (iPada, iPhona)?.

Kolejne miejsce przypadło Windowsowi (17,82%). Tu chyba również nie ma wątpliwości, że inaczej być nie mogło. Microsoft coś strasznie wolno zbiera się do walki o klienta na tabletowym rynku… I jeśli faktycznie pierwsze tablety z optymalizowaną wersją systemu na tego typu urządzenia na rynku pojawią się dopiero w 2012 roku, to może być to trochę za późno… Ale to się dopiero okaże, nie ma co gdybać.

Wyniki ankiety przedstawiają się następująco:

Tabletowo.pl Czytelnicy Tabletowo: Android najlepszym systemem Ciekawostki Nowości

Dajcie znać w komentarzach czy jesteście zaskoczeni wynikami ankiety, czy wręcz przeciwnie.

Kolejna ankieta już niebawem!

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona