Czerwcowe łatki dla rodziny Xperia XZ2 i XZ3 dotarły do Polski

Aktualizacje to temat, który od długiego czasu zyskuje na znaczeniu. Cieszy, że coraz więcej producentów zaczyna rozumieć, jak duże odgrywają one znaczenie. Pośród kilku firm, które brylują w aktualizacjach, po raz kolejny muszę pochwalić Sony, które już uporało się z dystrybucją czerwcowych zabezpieczeń dla wielu smartfonów ze swoim logo.

Na ten moment wiemy, że aktualizacja oprogramowania dotarła nie tylko do flagowca z tego roku, ale i do starszych, zaprezentowanych wcześniej, Xperii XZ2, XZ2 Compact, XZ2 Premium i XZ3. Mówimy tu o urządzeniach, które stanowią pewnego rodzaju „nowe otwarcie” dla Sony. Xperia XZ2 była pierwszą rodziną telefonów opierających się na filozofii AmbientFlow, która zastąpiła wysłużony, kanciasty styl OmniBallance.

Z perspektywy czasu, trudno powiedzieć czy AmbientFlow chwyciło użytkowników za serca, bowiem firma nagle zrewidowała swoje plany i pokazała coś zupełnie nowego. To „coś”, to Xperia 1, która wyróżnia się nie tylko ekranem w formacie 21:9, ale i nieco inną, przemodelowaną bryłą, która pozbyła się tych łagodnych krągłości, jakie przed rokiem usilnie promowało Sony. Cóż, tak to czasem bywa, że jedną nowość szybko zastępuje się kolejną, w założeniu, lepszą.

Sony Xperia 1 od dziś w sprzedaży. Świetne głośniki i ekran, a jak reszta?

Wracając do aktualizacji, nie liczcie na wiele. Sony jest dość powściągliwe i po prostu słynie z systematycznego uaktualniania łatek bezpieczeństwa i optymalizacji Androida, która i tak dokonuje się „pod maską” i jest niewidoczna dla użytkowników. Oprogramowanie oznaczone jako 52.0.A.8.83 jest dostępne nie tylko dla urządzeń bez brandu operatora, ale i dla smartfonów z brandem Orange oraz T-Mobile. Wciąż czekamy na wypuszczenie aktualizacji przez Plusa oraz sieć Play.

PS – pojawiły się też informacje o udostępnieniu łatek bezpieczeństwa dla wolnorynkowych Xperii XZ1. W tej chwili taki stan rzeczy potwierdziła mi tylko jedna osoba. Wciąż czekam na weryfikację przez większą ilość użytkowników. Gdy uda mi się jednoznacznie zweryfikować te dane, zaktualizuję wpis ;)

źródło: XperiaSite