Cyberpunk 2077 zwrot Xbox CD Projekt RED

Proszą o zwrot kasy, po czym dziwią się, że nie mogą już grać w Cyberpunka 2077 – to się dzieje naprawdę

Premiera Cyberpunk 2077 odbija się CD Projekt RED coraz większą czkawką. Ludzie masowo (i w mojej opinii całkiem słusznie…) bombardują najnowsze dzieło Polaków negatywnymi oceanami. Powód? Bardzo słaba jakość gry na konsolach starej generacji – choć i na PC, PlayStation 5 i Xbox Series X|S wcale nie jest tak kolorowo. Sony ogłosiło więc możliwość zwrotu gry – teraz pora na krok Microsoftu.

Microsoft ułatwia zwrot Cyberpunk 2077 na konsolach Xbox

Do tej pory praktycznie każdy posiadacz cyfrowej wersji najnowszej gry CD Projekt RED na konsoli Xbox mógł liczyć na dość bezproblemowy zwrot gry. Microsoft postanowił jednak jeszcze bardziej ułatwić procedurę zwrotów i poinformował, że od tej pory wszyscy posiadacze cyfrowej wersji Cyberpunka 2077 będą mogli skorzystać ze zwrotu w sklepie Microsoftu. Duży plus za prokonsumenckie podejście!

Co ważne, Cyberpunk 2077 nie został wycofany ze sklepu Microsoftu – tak, jak to miało miejsce na konsolach Sony. Jeśli zaś posiadacie grę w wydaniu fizycznym, to CD Projekt RED podzielił się wczoraj informacją, że wszelką pomoc w zwrocie gry uzyskacie, wysyłając maila na adres: [email protected].

Miło więc, że polska firma postanowiła posypać głowę popiołem i ułatwić niezadowolonym graczom zwrot gry. W przypadku wersji PC nie jest już tak łatwo, ale przypominam, że na platformie Steam możemy zwrócić większość gier, jeśli nie spędziliśmy w niej więcej niż dwie godziny.

Już znaleźli się „cwaniacy”…

Skandal! Microsoft co prawda zwraca pieniądze za grę Cyberpunk 2077, ale automatycznie po dokonaniu zwrotu, odinstalowuje również ten tytuł z naszej konsoli. Któż by się tego spodziewał?!

Moim zdaniem… wszyscy, ale jak się okazuje niektórzy chcieli skorzystać na zwrotach Cyberpunka. W sieci znalazło się już parę osób z kategorii „Zawsze miałem łeb do interesów” i chciało zwrócić grę i odzyskać pieniądze, jednocześnie chcąc zachować Cyberpunka na swojej konsoli, by grać dalej.

Jak można się domyślić, pomysł ten nie działa, bo Microsoft odpowiednio zabezpieczył się na taką ewentualność. I bardzo dobrze. Rozumiem, że można nie być zadowolonym z jakości Cyberpunk 2077 na konsolach, ale jednak takie zachowanie jest wyjątkowo nieuczciwe w stosunku do twórców, nawet pomimo stanu gry, w jakim została ona wydana na rynek.

A jak Wam działa Cyberpunk 2077 na konsolach? Da się grać czy skorzystacie z możliwości zwrotu gry?

Zobacz też: