Cyberpunk 2077
Cyberpunk 2077

Cyberpunk 2077 na Xbox Series X za darmo dla posiadaczy wersji z Xbox One!

Dopiero co informowałem Was o słowach Phila Spencera na temat nowości nadchodzącej konsoli Xbox Series X, a tu już jedna firma się do nich odniosła. I to nie byle jaka, bo nasz polski CD Projekt Red, podał swój komentarz do jednej z ciekawszych deklaracji Microsoftu.

Na początku mały przykład: 14 czerwca 2013 roku na konsoli PlayStation 3 pojawiło się The Last of Us jedna z najlepiej ocenianych gier w historii. Lekko ponad rok później, bo 29 lipca 2014 roku na PlayStation 4 pojawiło się również The Last of Us, ale tym razem w wersji Remastered, które cechowało się poprawioną oprawą graficzną i kilkoma innymi pomniejszymi poprawkami. Jedna gra, dwie konsole i… dwa razy wydane pieniądze na praktycznie ten sam produkt. W przypadku Cyberpunka 2077 na Xboksa One i Xboksa Series X już tak nie będzie.

A jednak to prawda! GeForce RTX 2080 Ti Cyberpunk 2077 Edition powstanie!

Płacisz raz, grasz na dwóch generacjach

Przy pomocy Twittera CD Projekt RED poinformowało, że weźmie udział w „Smart Delivery” Microsoftu, czyli prościej mówiąc — Cyberpunk 2077 będzie posiadał cross-buy pomiędzy Xbox One a Xbox Series X. Gdy kupimy Cyberpunka 2077 na obecną generację konsol Microsoftu, to nie będziemy musieli tego robić ponownie, gdy kupimy Xbox Series X — po prostu dostaniemy w pełni bezpłatną aktualizację do wersji na next-gena Microsoftu. Jest to o tyle ważne, że „Smart Delivery” będzie pozwalało na znacznie więcej ulepszeń niż zwykła kompatybilność wsteczna — w każdym razie, gracze tylko na tym zyskają.

Trzeba przyznać, że podejście CD Projekt Red i Microsoftu jest godne pochwały i liczę, że inne firmy pójdą w ślad za nimi. Oczywiście nic nie mam do takich remasterów jak np. Shadow of the Colossus na PlayStation 4, o którym kiedyś pisałem — tam widać ogromną pracę nad grą i to, że ktoś włożył w to serce. Jednak na jeden dobry przykład remastera, mogę podać co najmniej pięć innych, których celem było łatwe wzbogacenie się na graczach — a tego nie lubimy.

To będzie najgorętsza premiera roku na smartfonach: Cyberpunk 2077 trafi do usługi GeForce NOW

Jak myślicie, czy Sony postąpi podobnie w przypadku Cyberpunka 2077 na PlayStation 4 i PlayStation 5?

Źródło: Twitter Cyberpunk 2077