Cyberpunk 2077 dostaje Hotfix 1.12. „V” poczuje się teraz znacznie bezpieczniej

Do regularnych poprawek Cyberpunka 2077 trzeba przywyknąć. Najnowszy pakiet naprawczy skupia się na podatności komputera z grą na atak wykorzystujący lukę w zabezpieczeniach.

Mody do Cyberpunka 2077 to śliski temat

CD Projekt RED jest świadome, że społeczność modderska uwielbia przygotowywać modyfikacje popularnych gier, i że taki los nie ominie Cyberpunka 2077. W sieci już można znaleźć mnóstwo lepszych i gorszych modów, które wpływają głównie na wizualia gry – na przykład wprowadzając przygotowany naprędce tryb narracji trzecioosobowej.

Niedawno Redzi ostrzegali, że instalacja tego typu paczek z chałupniczo skleconymi modami może wystawiać komputer na niebezpieczeństwo wykorzystania luk bezpieczeństwa, które pojawiają się w momencie „rozciągania” kodu gry o kolejne mody. Postanowili zadziałać w tym temacie i przygotować aktualizację, która zmniejsza ryzyko wykorzystania tych słabych punktów.

Hotfix 1.12 dla Cyberpunka 2077

Wydawałoby się, że V nie powinien przejmować się zbytnio niebezpieczeństwami związanymi z hakowaniem, ale świat realny jest nieco bardziej złożony niż Night City i w pewnych okolicznościach instalowanie modów do gry Cyberpunk 2077 mogłoby się paskudnie zemścić na amatorach niestandardowej rozgrywki.

Jak podaje CD Projekt RED na stronie anonsującej wydanie nowej paczki z poprawkami, Hotfix 1.12, przeznaczony dla wersji gry na PC

naprawia podatności kodu, które mogły być wykorzystane do zdalnej egzekucji kodu (w tym poprzez zapisy gry):– Poprawiono błąd związany z przepełnieniem buforu.
– Usunięto/zastąpiono pliki DLL bez ASLR-u.

Paczka aktualizacyjna to ewidentna reakcja na potencjalne niebezpieczeństwo, na jakie mogłyby wystawić się osoby instalujące mody, choć niektórzy zastanawiają się, dlaczego ten problem jest w ogóle rozwiązywany jako jeden z pierwszych. Cóż, z pewnością nie chciałbym być w skórze CDP RED, gdyby okazało się, że wspomniana luka rzeczywiście wykorzystywana była do manipulacji zapisanymi stanami gry. Pozwom przeciwko firmie nie byłoby końca.

W kolejnych tygodniach spodziewamy się kolejnych łatek i poprawek, choć przede wszystkim czekamy na zapowiadane na wiosnę większe DLC.