Cyberpunk 2077 Recenzja Xbox Series S

Lepiej nie korzystaj z modów do Cyberpunk 2077. A przynajmniej na razie

Dawno nie pisałem nic o Cyberpunk 2077 – pora zatem to nadrobić. Niestety, zmuszony jestem poinformować Was o dość nieprzyjemnej i potencjalnie niebezpiecznej sprawie.

CD Projekt RED radzi: lepiej nie korzystajcie z modów do Cyberpunk 2077!

Jeśli gracie w Cyberpunka na komputerze i korzystacie z modyfikacji, to lepiej się wstrzymajcie lub odinstalujcie mody, a przynajmniej na razie. Jak się okazuje, w najnowszej grze CD Projekt RED znalazła się niebezpieczna luka w zabezpieczeniach, którą mogą wykorzystać hakerzy.

Jeśli gramy w niezmodyfikowaną wersję gry, to niebezpieczeństwo jest praktycznie zerowe. Zupełnie inaczej wygląda sytuacja, jeżeli zainstalujemy jakąś modyfikację, w której potencjalnie może czaić się zagrożenie dla naszego PC.

Poprzez taką specjalnie przygotowaną modyfikację osoby niepożądane mogą w teorii dostać się do naszego komputera i nawet przejąć nad nim kontrolę. Polska firma jest oczywiście świadoma problemu i już w pocie czoła pracuje nad odpowiednią aktualizacją, która pojawi się tak szybko, jak tylko to tylko możliwe.

Niektórzy mogą uznać, że ostrzeżenie CD Projekt RED może być nieco na wyrost, jednak ja radziłbym posłuchać się studia. Sprawa została już nagłośniona, przez co ryzyko ewentualnego ataku na nasz komputer znacząco się zwiększyło. Nie ma też co ukrywać – Cyberpunk 2077, jako bardzo popularna gra, może dodatkowo zachęcać hakerów do przygotowania takich modyfikacji z „niespodzianką”.

Warto o tym pamiętać, tym bardziej, że do Cyberpunka 2077 pojawia się coraz to więcej modów, które w znaczący sposób rozwijają i ulepszają grę lub wprowadzają do niej dość… oryginalne możliwości. Tak więc pokusa instalacji takich dodatków może być spora. Na razie jednak lepiej się z tym wstrzymać – odpowiednia aktualizacja gry jest już w drodze!