Może i Cyberpunk 2077 nie będzie na czas, ale chociaż dostanie figurki Funko POP

Wiem, marne to pocieszenie

Figurki Funko POP można lubić lub nie, ale jedno trzeba im przyznać — są światowym fenomenem. I choć sam nie do końca rozumiem szału na te wielkogłowe figurki, to wychodzę z założenia, że każdy ma prawo do kolekcjonowania przeróżnych gadżetów z gier i filmów. Gusta są różne. Sam nawet posiadam jednego Funko POP i najprawdopodobniej już wkrótce kupię kolejnego — z nadchodzącego wielkimi krokami Cyberpunka 2077.

Na trwających właśnie targach zabawek w Londynie pokazano 4 figurki (w tym jedną w dwóch odmianach, zwykłej i świecącej w ciemności) na licencji gry Cyberpunk 2077. Jak nie trudno się domyślić, dostaniemy figurki z największą gwiazdą gry – Keanu Reeves, jak i z głównym bohaterem/bohaterką „V”.

Kiedy gadżety te trafią do sprzedaży, gdzie i w jakich cenach? Tych informacji jeszcze (niestety) nie podano, choć jak można się spodziewać, będzie to najprawdopodobniej w okolicach przełożonej niedawno premiery gry — czyli 17 września 2020 roku. Przypomnę również, że w naszym kraju dystrybutorem Funko POP jest CDP, a same figurki możemy znaleźć m.in. w sieci sklepów Lidl.

Warto również zauważyć, że to nie pierwsza współpraca firmy odpowiedzialnej za figurki Funko POP z CD Projekt RED. W przeszłości doczekaliśmy się paru figurek z gry Wiedźmin 3: Dziki Gon, m.in. Geralta, Ciri czy Yennefer. O Płotce niestety zapomniano. To także nie pierwsze Funko POP z Keanu Reeves, bo ten doczekał się kilku poprzez filmy z serii John Wick, Matrix czy ostatniej części Toy Story 4. Trudno znaleźć jakąś markę, która nie ma własnej serii figurek od Funko.

Po figurki Funko POP! tylko do Lidla, do Lidla

A Wy jakie gadżety z gier zbieracie? I co uważacie o figurkach Funko POP?

Źródło: Twitter