Cyberpunk 2077: złych wieści ciąg dalszy

Po wczorajszej informacji o przełożeniu premiery Cyberpunka 2077 na wrzesień bieżącego roku gracze właśnie otrzymali kolejną smutną wiadomość. Okazuje się, że premiera trybu multiplayer tej bardzo oczekiwanej gry może być również opóźniona, i to o dobry rok.

Wiadomo, czym jest tajemniczy drugi projekt AAA

Od dłuższego czasu było wiadome, że CD Projekt RED, na równi z Cyberpunkiem 2077 pracuje nad drugim projektem AAA. Fani przewidywali, że najprawdopodobniej mowa tu o kolejnej odsłonie gry osadzonej w uniwersum Wiedźmina, jednak oczekiwania te nie odnalazły pokrycia w rzeczywistości.

Podczas wczorajszej sesji Q&A, zorganizowanej z powodu ogłoszenia przesunięcia premiery Cyberpunk 2077 na wrzesień 2020 roku okazało się, że drugi projekt to nic innego, jak tryb multiplayer do wyczekiwanej z utęsknieniem gry. Jako że informację tę potwierdził Marek Nowakowski z CDP RED, należy ją uznać za niepodważalnie pewną.

Multiplayer również opóźniony

Początkowo data premiery trybu multiplayer Cyberpunk 2077 zapowiadana była na 2021 rok, jednak w świetle obecnego opóźnienia zapewne dojdzie do jej przesunięcia. Wydaje się być niemal pewne, że w Cyberpunka dla wielu graczy nie zagramy wcześniej niż w 2022 roku.

Co istotne, multiplayer będzie prawdopodobnie oddzielną grą, opracowaną na podstawie debiutującego 17 września trybu dla jednego gracza.

CDP RED opóźnia, giełda reaguje

Informację o opóźnieniu tegorocznej premiery od razu podchwycili inwestorzy, a część z nich zdecydowała się na sprzedaż akcji CD Projekt. Dzięki temu obecnie odnotowujemy sporą przecenę – o 8,22%. Co istotne, w najsłabszym momencie piątkowej sesji akcje polskiej spółki traciły na wartości już ponad 10%. Najprawdopodobniej obserwowana przecena to idealny moment by podjąć decyzję o zakupie akcji CD Projekt. Jest niemal pewne, że Cyberpunk 2077  okaże się absolutnym hitem sprzedażowym, a dzień, w którym producenci opublikują wyniki otwarcia będzie momentem, w którym wartość spółki poszybuje mocno do góry.

Na tryb multiplayer przyjdzie nam jeszcze poczekać, jednak wrześniowa premiera kampanii dla jednego gracza nie jest wcale tak odległa, jak mogłoby się to wydawać. Czekamy z zapartym tchem na moment, w którym będziemy mogli zagrać w gotowego Cyberpunka. Wszyscy życzymy CDP RED, by produkcja okazała się jeszcze większym hitem niż kultowy Wiedźmin 3: Dziki Gon i przyczyniła się do dalszej popularyzacji polskich twórców gier komputerowych na całym świecie.

Źródło: Gaming Society, Bankier