Cyberpunk 2077: złych wieści ciąg dalszy

Cyberpunk 2077: złych wieści ciąg dalszy

Po wczorajszej informacji o przełożeniu premiery Cyberpunka 2077 na wrzesień bieżącego roku gracze właśnie otrzymali kolejną smutną wiadomość. Okazuje się, że premiera trybu multiplayer tej bardzo oczekiwanej gry może być również opóźniona, i to o dobry rok.

Wiadomo, czym jest tajemniczy drugi projekt AAA

Od dłuższego czasu było wiadome, że CD Projekt RED, na równi z Cyberpunkiem 2077 pracuje nad drugim projektem AAA. Fani przewidywali, że najprawdopodobniej mowa tu o kolejnej odsłonie gry osadzonej w uniwersum Wiedźmina, jednak oczekiwania te nie odnalazły pokrycia w rzeczywistości.

Podczas wczorajszej sesji Q&A, zorganizowanej z powodu ogłoszenia przesunięcia premiery Cyberpunk 2077 na wrzesień 2020 roku okazało się, że drugi projekt to nic innego, jak tryb multiplayer do wyczekiwanej z utęsknieniem gry. Jako że informację tę potwierdził Marek Nowakowski z CDP RED, należy ją uznać za niepodważalnie pewną.

Cyberpunk 2077: złych wieści ciąg dalszy

Multiplayer również opóźniony

Początkowo data premiery trybu multiplayer Cyberpunk 2077 zapowiadana była na 2021 rok, jednak w świetle obecnego opóźnienia zapewne dojdzie do jej przesunięcia. Wydaje się być niemal pewne, że w Cyberpunka dla wielu graczy nie zagramy wcześniej niż w 2022 roku.

Nowy serwis Tabletowo. Sprawdź oiot.pl

Co istotne, multiplayer będzie prawdopodobnie oddzielną grą, opracowaną na podstawie debiutującego 17 września trybu dla jednego gracza.

CDP RED opóźnia, giełda reaguje

Informację o opóźnieniu tegorocznej premiery od razu podchwycili inwestorzy, a część z nich zdecydowała się na sprzedaż akcji CD Projekt. Dzięki temu obecnie odnotowujemy sporą przecenę – o 8,22%. Co istotne, w najsłabszym momencie piątkowej sesji akcje polskiej spółki traciły na wartości już ponad 10%. Najprawdopodobniej obserwowana przecena to idealny moment by podjąć decyzję o zakupie akcji CD Projekt. Jest niemal pewne, że Cyberpunk 2077  okaże się absolutnym hitem sprzedażowym, a dzień, w którym producenci opublikują wyniki otwarcia będzie momentem, w którym wartość spółki poszybuje mocno do góry.

Cyberpunk 2077: złych wieści ciąg dalszy

Na tryb multiplayer przyjdzie nam jeszcze poczekać, jednak wrześniowa premiera kampanii dla jednego gracza nie jest wcale tak odległa, jak mogłoby się to wydawać. Czekamy z zapartym tchem na moment, w którym będziemy mogli zagrać w gotowego Cyberpunka. Wszyscy życzymy CDP RED, by produkcja okazała się jeszcze większym hitem niż kultowy Wiedźmin 3: Dziki Gon i przyczyniła się do dalszej popularyzacji polskich twórców gier komputerowych na całym świecie.

Źródło: Gaming Society, Bankier