Po figurki Funko POP! tylko do Lidla, do Lidla

Po figurki Funko POP! tylko do Lidla, do Lidla

Figurki POP! firmy Funko, uwieczniające rozmaite postaci ze świata popkultury, w tym filmów, komiksów czy gier komputerowych, znalazły na całym świecie szerokie grono miłośników i kolekcjonerów. Dzięki współpracy ich polskiego dystrybutora – CDP – z firmą Lidl, wkrótce trafią na półki sklepowe także w naszym kraju.

Produkty firmy Funko, do tej pory, były powszechnie dostępne na terytorium Stanów Zjednoczonych i Europy Zachodniej. Dla ich polskich kolekcjonerów oznaczało to konieczność sprowadzania, na własną rękę, winylowych zabawek o kształtach ulubionych postaci. Już za niedługo nie będzie konieczności przeglądania internetu celem ich odnalezienia i sprowadzenia. Wystarczy udać się do najbliższego sklepu Lidl, który na mocy porozumienia z CDP będzie prowadził ich oficjalną sprzedaż na terenie Polski. 

Po figurki Funko POP! tylko do Lidla, do Lidla

W ofercie znajdą się, przede wszystkim, postaci z filmu Kraina Lodu 2, co uzasadnione jest niedawną premierą i zwiększonym zainteresowaniem dzieci, zwłaszcza w połączeniu z okresem świąteczno – mikołajkowym. Pojawią się również figurki symbolizujące bohaterów takich produkcji jak Gwiezdne Wojny, Gra o Tron, czy Harry Potter. Nie zabraknie również superbohaterów Marvela.

Po figurki Funko POP! tylko do Lidla, do Lidla

Nowy serwis Tabletowo. Sprawdź oiot.pl

Co istotne, Funko POP! pojawią się we wszystkich sklepach sieci Lidl. Eksponowane będą w miejscu oznaczonym jako Rodzinnie z Lidlem, tuż przy kasach.

Kultura geek, czyli „fanów popkultury”, przeżywa obecnie prawdziwą rewolucję, a sprzedaż produktów kolekcjonerskich jest jednym z najszybciej rozwijających się segmentów rynku zabawek. Cieszy nas, że najwięksi gracze na rynku retail dostrzegają w tym trendzie szansę dla rozwoju swojego biznesu. Dzięki naszej współpracy z siecią Lidl bycie fanem i kolekcjonerem staje się jeszcze prostsze, a charakterystyczne figurki z wielkimi głowami będą dostępne dla kolejnych klientów na wyciągnięcie ręki.

Robert Wesołowski, joint-CEO, CDP sp. z o.o.

Ze swojej strony zapraszamy do dyskusji w komentarzach. Która postać z oferowanych przez Funko jest Waszą ulubioną? Być może ktoś z czytelników jest już ich kolekcjonerem, jeżeli tak, zdjęcie zbioru będzie mile widziane :). Osobiście nie mogę się doczekać figurek z Gry o Tron, na moim biurku z pewnością znajdzie się miejsce dla miniaturki Drogona, o takiej :)

Po figurki Funko POP! tylko do Lidla, do Lidla
fot. Funko

Źródło: informacja prasowa, CDP.pl