Po figurki Funko POP! tylko do Lidla, do Lidla

Figurki POP! firmy Funko, uwieczniające rozmaite postaci ze świata popkultury, w tym filmów, komiksów czy gier komputerowych, znalazły na całym świecie szerokie grono miłośników i kolekcjonerów. Dzięki współpracy ich polskiego dystrybutora – CDP – z firmą Lidl, wkrótce trafią na półki sklepowe także w naszym kraju.

Reklama

Produkty firmy Funko, do tej pory, były powszechnie dostępne na terytorium Stanów Zjednoczonych i Europy Zachodniej. Dla ich polskich kolekcjonerów oznaczało to konieczność sprowadzania, na własną rękę, winylowych zabawek o kształtach ulubionych postaci. Już za niedługo nie będzie konieczności przeglądania internetu celem ich odnalezienia i sprowadzenia. Wystarczy udać się do najbliższego sklepu Lidl, który na mocy porozumienia z CDP będzie prowadził ich oficjalną sprzedaż na terenie Polski. 

Reklama

W ofercie znajdą się, przede wszystkim, postaci z filmu Kraina Lodu 2, co uzasadnione jest niedawną premierą i zwiększonym zainteresowaniem dzieci, zwłaszcza w połączeniu z okresem świąteczno – mikołajkowym. Pojawią się również figurki symbolizujące bohaterów takich produkcji jak Gwiezdne Wojny, Gra o Tron, czy Harry Potter. Nie zabraknie również superbohaterów Marvela.

Co istotne, Funko POP! pojawią się we wszystkich sklepach sieci Lidl. Eksponowane będą w miejscu oznaczonym jako Rodzinnie z Lidlem, tuż przy kasach.

Kultura geek, czyli „fanów popkultury”, przeżywa obecnie prawdziwą rewolucję, a sprzedaż produktów kolekcjonerskich jest jednym z najszybciej rozwijających się segmentów rynku zabawek. Cieszy nas, że najwięksi gracze na rynku retail dostrzegają w tym trendzie szansę dla rozwoju swojego biznesu. Dzięki naszej współpracy z siecią Lidl bycie fanem i kolekcjonerem staje się jeszcze prostsze, a charakterystyczne figurki z wielkimi głowami będą dostępne dla kolejnych klientów na wyciągnięcie ręki.

Robert Wesołowski, joint-CEO, CDP sp. z o.o.

Ze swojej strony zapraszamy do dyskusji w komentarzach. Która postać z oferowanych przez Funko jest Waszą ulubioną? Być może ktoś z czytelników jest już ich kolekcjonerem, jeżeli tak, zdjęcie zbioru będzie mile widziane :). Osobiście nie mogę się doczekać figurek z Gry o Tron, na moim biurku z pewnością znajdzie się miejsce dla miniaturki Drogona, o takiej :)

fot. Funko

Źródło: informacja prasowa, CDP.pl

  1. Wielu znajomych ma hopla na punkcie popów, nie wiedzieć czemu… Zamawiają je stronie „stworkipotworki” czy coś. Aczkolwiek, wczoraj widziałem całą ściankę w Media Markt przy kasie… Zdecydowanie za dużo tego shitu…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama