Premiera Cyberpunk 2077 przesunięta! Będzie w tym roku, ale później

Jedna z najbardziej wyczekiwanych produkcji dla graczy na całym świecie – Cyberpunk 2077, będzie miała swoją premierę w 2020 roku. Jak właśnie poinformowali jej twórcy, CD Projekt RED, oficjalny debiut odbędzie się w tym roku, jednak nieco później.

Kwietniowy termin – niestety nierealny

Zgodnie z komunikatem, jaki otrzymaliśmy dosłownie przed chwilą od CD Projekt RED, Cyberpunk 2077 jest grą kompletną i jak najbardziej grywalną, jednak wciąż wymaga działań optymalizacyjnych, które mają uczynić ją jeszcze lepszą. Night City, czyli wirtualne miasto, będące zarazem miejscem akcji gry, to miejsce pełne ciekawych historii, treści i miejsc do odwiedzenia. Jest miastem, w którym non stop dzieje się akcja, co wymaga sporego nakładu pracy po stronie twórców. Z tego względu CDP RED potrzebuje więcej czasu na testy, usprawnienia i poprawki, by upewnić się, że gra, która trafi na komputery i konsole graczy, będzie produkcją najwyższej jakości, wolną od irytujących niedoróbek przeszkadzających w rozrywce.

Plan urlopowy już złożony? W takim razie pora go zmienić!

Odniesienie do terminu długiego urlopu nie jest tu przypadkowe, ponieważ nowa data premiery gry ustalona została właśnie na szczyt okresu urlopowego. Zgodnie z najnowszą zapowiedzią, począwszy od 17 września wszyscy chętni będą mogli cieszyć się grą w Cyberpunk 2077. Cóż… końcówka tego lata może być w Polsce wyjątkowo gorąca i to nie za sprawą wysokich temperatur.

Śledząc wstępne komentarze, zdecydowana większość graczy rozumie i szanuje decyzję CDP RED. W szczególności szczęśliwi są uczniowie i studenci, dla których wakacyjny debiut gry to możliwość spędzenia z nią właściwie dowolnej ilości czasu, bez konieczności godzenia przyjemności z nauką. Kto wie, być może tegoroczna sesja na polskich uczelniach wypadnie nadzwyczaj dobrze – chyba żaden miłośnik gier komputerowych nie pozwoli sobie na spędzenie czasu w książkach, szykując się do wrześniowych poprawek, kiedy świeżutki, pachnący nowością Cyberpunk 2077 aż prosi się, głosem Keanu Reevesa, by poświęcić mu jeszcze więcej czasu.

Cóż, niezmiennie trzymamy za słowo CDP RED i wierzymy, że przygotowana przez nich produkcja wszystkich nas dosłownie wtopi w fotele na wiele długich, długich godzin…

PS. Kilka godzin temu informowaliśmy o zmianie harmonogramu wydawniczego Square Enix, gdzie premiera gry Marvel’s Avengers została przeniesiona właśnie na koniec lata, rzekomo ze względu na brak głośnych premier i chęć przyciągnięcia większej uwagi. Cóż… i cały misterny plan… ;)

Źródło: CD Projekt RED