Crysis Remastered Nintendo Switch

Crysis 4 potwierdzony! Oficjalna zapowiedź Crytek

Dzisiejszy dzień dostarcza graczom bardzo wiele emocji. Gdyby komuś nie wystarczały nowości ze świata Activision, podnieść ciśnienie graczom postanowił Crytek. Dostaliśmy oficjalne potwierdzenie – Crysis 4 powstaje.

Nowy Crysis na 10. rocznicę serii?

Crysis jest niekwestionowaną legendą wśród FPS-ów. Pierwsza gra ujrzała światło dzienne w listopadzie 2007 roku. Druga pojawiła się w marcu 2011 roku, a trzecia dwa lata później, w lutym 2013 roku. Oznacza to, że od premiery ostatniego, pełnoprawnego Crysisa minie niedługo dziewięć lat.

Crysis Remastered Nintendo Switch

Wielu graczy kojarzy zapewne, że Crysis pojawił się niedawno na konsolach i PC w formie Remastered. Słynna gra, która była postrachem kart graficznych i imponowała swoją oprawą audiowizualną, została odświeżona przez Crytek. Wszystkie trzy części są już nawet dostępne w Xbox Game Passie i warto je ograć. Szczególnie teraz, kiedy pojawił się ku temu jeszcze jeden powód.

Oficjalna zapowiedź Crysis 4

Wszystko zaczęło się dzisiaj, o godzinie 11:15, kiedy Crytek China na chińskim portalu społecznościowym BiliBili opublikował krótki post. Potwierdzono w nim istnienie Crysis 4, który ma „otworzyć nowe nano pole bitwy”. Informację tę wyłapał Eurogamer i w ciągu godziny przeciek sugerujący trwające prace nad nową odsłoną serii rozszedł się po całym internecie.

Crytek został tym samym zmuszony do działania. Niecałe dwie godziny później twórcy oficjalnie zapowiedzieli swój nowy projekt – Crysis 4.

Dostaliśmy tym samym oficjalne potwierdzenie, że Crysis 4 faktycznie powstaje. Niestety na ten moment są to wszystkie informacje, jakimi dysponujemy. Krótki materiał wideo opublikowany na Twitterze w wyszukany sposób pokazuje tylko cyfrę „4”. Treść postu z kolei zachęca nas do zostania bohaterem, nie wdając się w żadne szczegóły.

Na ten moment pozostaje nam więc powrót do Crysis Remastered i odświeżenie sobie poprzednich odsłon serii. Niedługo prawdopodobnie dowiemy się, na jakim etapie produkcji jest w ogóle Crysis 4. Crytek mógł zabrać się ogłoszenie zarówno siadając przed deską kreślarską, jak i robiąc sobie przerwę od gry w ostatni build nowej produkcji.

Crysis 4 może więc zadebiutować pod koniec tego roku, za rok albo nawet i dwa lata.