Crysis Remastered Nintendo Switch

Powraca postrach kart graficznych. Ujawniono datę premiery Crysis Remastered

W końcu, po pięciu miesiącach oczekiwania, Crytek postanowił pochwalić się datą premiery Crysis Remastered, czyli odświeżonej wersji jednej z najbardziej wymagających sprzętowo gier w historii gamingu. O dziwo, produkcja zadebiutuje na rynku szybciej, niż można było się tego spodziewać.

Data premiery Crysis Remastered

W sieci pojawił się filmik prezentujący porównanie odświeżonej wersji kultowej strzelanki do jej pierwowzoru. Twórcy prezentują w nim wprowadzone w grze zmiany od czysto technicznej strony i przyznam, że jestem zaintrygowany.

Crysis Remastered prezentuje się naprawdę świetnie i zdaje się nie odbiegać wizualnie za bardzo od dzisiejszych wysokobudżetowych produkcji. Przynajmniej na pierwszy rzut oka.

Materiał kończy ekran z datą premiery, która już raz uległa przełożeniu. Crysis Remastered pojawi się na komputerach osobistych w Epic Games Store i konsolach aktualnej generacji już 18 września tego roku. Gra jest już dostępna na Nintendo Switch i zbiera raczej mieszane opinie, zbierając baty za średnią optymalizację.

 Crysis Remasterd Tabletowo
Trochę się pozmieniało!

Pierwszy Crysis przez kilka lat po swojej premierze w 2007 roku słynął z prześlicznej oprawy graficznej i, co za tym idzie, piekielnie wysokich wymagań sprzętowych, które uczyniły grę swoistym benchmarkiem dla ówczesnych komputerów. Mało tego, produkcja ta do dzisiaj nie wygląda najgorzej!

Nowy serwis Tabletowo. Sprawdź oiot.pl

Choć w przypadku jej odświeżenia nie będzie mowy o zwalającej z nóg grafice i zawyżonych wymaganiach, to zawsze miło będzie przypomnieć sobie przygodę Nomada w tropikalnej dżungli.

Problem współczesnych remasterów

Mam wobec Crysis Remastered jedną, ogromną obawę. Znaczna większość remasterów skupia się tylko i wyłącznie na podrasowaniu oprawy wizualnej, a ich twórcy całkowicie ignorują poprawę błędów w rozgrywce i ewentualne wzbogacenie gier o nową treść.

Największą bolączką strzelanki z 2007 roku była zdecydowanie tragicznie słaba sztuczna inteligencja przeciwników. Opinie graczy Crysis Remastered na Nintendo Switch sugerują, że problem ten nie został w żadnym stopniu załatany czy nawet jakkolwiek zniwelowany.

I choć nikt nie powinien oczekiwać od twórców remastera przepisania kodu gry i naprawienia absolutnie wszystkich niedoróbek, to delikatne podrasowanie AI i urozmaicenie wciąż pustego świata gry byłoby naprawdę mile widziane.

Kto wie, może wersja na PC i silniejsze od Switcha konsole została jeszcze bardziej usprawniona? Przekonamy się już niedługo.