bank Citi Handlowy logo
źródło: Citi Handlowy

Citi Handlowy udostępnił BLIKA

Zadziwiająco ślimacze tempo. BLIK jest już dostępny dla ponad 95% użytkowników aplikacji mobilnych krajowych instytucji płatniczych. Teraz to tego – można odnieść wrażenie – elitarnego grona dołączają klienci Citi Handlowego.

Citi Handlowy udostępnił swoim klientom BLIKA

BLIK został uruchomiony w lutym 2015 roku przez sześć banków – „założycieli”, które powołały do życia spółkę Polski Standard Płatności. Od tamtej pory ten nowatorski i innowacyjny, a na dodatek wciąż rozwijający się system płatności wdrożyło u siebie wiele innych instytucji. Dopiero teraz, po prawie siedmiu (!) latach, zrobił to Citi Handlowy.

BLIK Citi Handlowy
źródło: Citi Handlowy

Aż trudno uwierzyć, że zajęło mu to aż tyle czasu. Tym bardziej, że BLIK bije rekordy popularności nie od wczoraj czy nawet zeszłego roku. Klienci z pewnością więc czekali z niecierpliwością, aż ich bank w końcu da im dostęp do szerokiego wachlarza funkcje, jakie oferuje rozwiązanie Polskiego Systemu Płatności.

To dla nas ważny moment – BLIK jest obecnie dostępny powszechnie, dla wszystkich użytkowników bankowych aplikacji mobilnych w Polsce. Cieszymy się, ze od teraz z najlepszego mobilnego systemu płatności mogą korzystać klienci Citi Handlowego.Adam Kokoszkiewicz, dyrektor departamentu sprzedaży w Polskim Standardzie Płatności

Co ważne i nieczęsto spotykane, klienci Citi Handlowego od razu dostają do dyspozycji (niemal) pełną funkcjonalność BLIKA. Oznacza to, że mogą za jego pomocą płacić w sklepach internetowych i stacjonarnych oraz wpłacać gotówkę w ponad 20 tys. bankomatów w całej Polsce, a także przelewać pieniądze na numer telefonu.

Bank nie wspomina natomiast nic o BLIKU zbliżeniowym. To jednak można zrozumieć, ponieważ aktualnie jest on dostępny tylko dla klientów sześciu banków – nie wszystkie, które udostępniają BLIKA swoim klientom, zapewniło im także dostęp do płatności zbliżeniowych z wykorzystaniem tego systemu.

W udostępnionej przez bank informacji nie ma też mowy o opłatach, jednak warto zerknąć do cenników dla swoich produktów, ponieważ nie we wszystkich instytucjach korzystanie z BLIKA jest darmowe.