(fot. u/fuzztub07, Reddit)

Chromecast z Google TV – wiemy już prawie wszystko

Za kilka dni premiera nowych urządzeń Google, w tym także Chromecasta. Poznaliśmy już jednak wygląd, a także większość funkcji nadchodzącej przystawki do TV.

Reklama

Można było już kupić Chromecasta z Google TV

Jak informuje serwis The Verge, użytkownikowi Reddita o nicku u/fuzztub07 udało się kupić nowego Chromecasta jeszcze przed jego oficjalną premierą. Co ciekawe, zakupu dokonał w lokalnym Walmarcie. Sugeruje to, że Google wysłało już pierwsze egzemplarze urządzenia do swoich partnerów.

Chromecast z Google TV.
(fot. u/fuzztub07, Reddit)

Wspomniany użytkownik nie tylko pochwalił się zakupem, ale również udostępnił zdjęcia i opisał nowe urządzenie. Dzięki temu, poznaliśmy wygląd Chromecasta z Google TV, który jest zgodny z wcześniej opublikowanymi grafikami. Przystawka ma owalny kształt, wzornictwo jest minimalistyczne, a na górze znalazła się niewielka literka „G”.

Chromecast z Google TV.
(fot. u/fuzztub07, Reddit)

Urządzenie będzie sprzedawane z pilotem, który oczywiście posłuży do poruszania się po interfejsie systemu. Warto zauważyć, że oprócz przycisków dających dostęp do usług i rozwiązań Google – np. Asystent czy YouTube, znalazło się miejsce dla przycisku „Netflix”. Firma z Mountain View nie zamyka się więc tylko na własne produkty, co jak najbardziej należy uznać za zaletę, tym bardziej patrząc na ogromną popularność Netfliksa.

Użytkownik u/fuzztub07 udostępnił także wideo, które pokazuje interfejs Google TV. Nowy Chromecast nie będzie bowiem służył tylko do lokalnego streamingu treści z innych urządzeń, ale również będzie pełnił rolę pełnoprawnej przystawki do TV. Może on działać w pełni samodzielnie, zapewniając dostęp do wielu popularnych aplikacji i usług – Spotify, Netflix, Disney Plus, YouTube czy HBO. Dodatkowo, przystawka zapewni dostęp do gier, zarówno tych stworzonych z myślą o obsłudze pilotem, jak i przy wykorzystaniu gamepada. Wspierana jest usługa Google Stadia.

https://www.reddit.com/r/googlehome/comments/iz50fb/scrolling_through_the_chromecast_ui_for_those/?utm_source=share&utm_medium=web2x&context=3

Dowiedzieliśmy się jeszcze, że Chromecast z Google TV obsługuje 4K HDR, zasilany jest za pomocą złącza USB typu C, a pilot z wykorzystaniem baterii AAA, można sparować słuchawki Bluetooth, a całość prawdopodobnie działa pod kontrolą zmodyfikowanego Androida 10.

Przystawka została kupiona za 49,98 dolarów i najpewniej tyle będzie kosztować w dniu premiery.

Pozostałe nowości od Google

Chromecast zostanie zaprezentowany w przyszłym tygodniu, dokładnie 30 września. Wraz z przystawką do TV, Google ma także wprowadzić nowe smartfony – Pixel 5 i Pixel 4a 5G. Wcześniej już poznaliśmy ich prawdopodobną specyfikację, a także ceny.