GeForce Now Chromebook
fot. Nvidia

Chromebooki nie nadają się do gier? To już przeszłość!

Chromebooki – niedrogie, ultramobilne komputerki, których podstawowym zadaniem jest zapewnienie użytkownikowi dostępu do internetu i narzędzi opartych o przeglądarkę. Pozornie to najgorsze rozwiązanie do gier, jakie tylko można sobie wyobrazić, jednak dzięki usłudze Nvidia GeForce Now, od dziś na Chromebookach zagramy nawet w tytuły AAA.

Hej GeForce Now, co u Ciebie? Ano dobrze, bardzo dobrze

Podczas wczorajszej telekonferencji dla dziennikarzy, firma Nvidia, poza najistotniejszą nowością, o której później, podzieliła się kilkoma ciekawymi szczegółami z funkcjonowania autorskiej platformy do strumieniowania gier – GeForce Now.

Od momentu uruchomienia usługi, zarejestrowało się w niej ponad 4 miliony użytkowników, którzy łącznie strumieniowali rozgrywkę przez 15 milionów godzin… każdego miesiąca! Dokonali tego grając w jeden z 650 dostępnych tytułów.

Co bardzo istotne, aż 80% użytkowników GeForce Now korzysta z urządzeń, których specyfikacja techniczna jest niższa od wymaganej w grach, które wybierali. Oznacza to, że usługa spełnia swoje zadanie – oferuję rozgrywkę w najnowsze tytuły każdemu, niezależnie od tego, jak mocne podzespoły pracują w jego urządzeniu.

GeForce Now Chromebook
fot. Nvidia

Baza ponad 650 gier jest konsekwentnie rozwijana – w każdy czwartek dołączają nowe tytuły, w tym takie, których model dystrybucji to free to play. Dostępne gry pochodzą z asortymentów Steam, Epic Games oraz Uplay.

Jak zaznaczyli przedstawiciele Nvidia, GeForce Now ma szereg atutów: poza możliwością gry całkowicie za darmo (wykorzystując podstawowy dostęp do usługi i gry free to play), oferuje najnowsze osiągnięcia techniczne dostępne od momentu premiery gry (Cyberpunk 2077 będzie pierwszym tytułem z ray tracingiem i DLSS dostępnymi w ramach GeForce Now) oraz pozwala na błyskawiczny dostęp do najświeższej zawartości danych tytułów, w tym nowych sezonów.

GeForce Now Chromebook
fot. Nvidia

Dodatkowo, możliwości GeForce Now już wkrótce zostaną rozszerzone o zaawansowaną technologię tworzenia zrzutów z gier – Ansel.

GeForce Now Founders – teraz w atrakcyjnej promocji

Jeśli po lekturze powyższych informacji macie ochotę osobiście sprawdzić możliwości GeForce Now, właśnie jest ku temu świetna okazja! Z okazji premiery gry Hyper Scape przygotowano ofertę specjalną, w ramach której, za kwotę 125 złotych można otrzymać:

  • wszystkie korzyści płynące z subskrypcji Founders przez 6 miesięcy;
  • przepustkę sezonową do pierwszego sezonu Hyper Scape;
  • wyjątkowy pakiet dodatków w Hyper Scape.

Oferta specjalna dostępna jest tutaj.

GeForce Now Chromebook
fot. Nvidia

To co z tym graniem na Chromebookach? Już można!

Najważniejszą informacją przekazaną podczas telekonferencji jest ta o udostępnieniu, w dniu dzisiejszym, usługi GeForce Now na komputery Chromebook. Dzięki temu, niedrogie, ultramobilne laptopy o wybitnie biurowych zastosowaniach staną się źródłem rozrywki prosto z najnowszych i najbardziej wymagających gier!

By skorzystać z GeForce Now na Chromebooku wystarczy uruchomić przeglądarkę Chrome i wejść na stronę internetową play.geforcenow.com. Po rejestracji usługa zostanie uruchomiona w przeglądarce internetowej, bez konieczności instalacji jakichkolwiek dodatkowych aplikacji.

GeForce Now Chromebook
fot. Nvidia

W obliczu pandemii i gwałtownego wzrostu popularności zdalnego nauczania zapotrzebowanie na Chromebooki zwiększyło się diametralnie. Dzięki GeForce Now zakup tego typu komputera nie musi oznaczać nudy i wyłącznie edukacyjnych zastosowań.

Szybka sesja w ulubionej produkcji po odrobieniu pracy domowej? Od dziś, żaden problem!