android

Chrome da znać, jeśli nasze hasło wyciekło gdzieś do sieci

Nie chodzi o zdarzenie, gdzie to przeglądarka Chrome pozwoli na ujawnienie naszych haseł. Będzie jednak porównywać je z bazami tych, które w wyniku jakichś ataków hakerskich już się znalazły w internecie. I da nam znać, jeśli nasze hasło znajdzie się wśród nich.

Reklama

Lepsze zabezpieczenia Google Chrome

Menedżer haseł w przeglądarce Chrome ma opcję tworzenia silnych haseł, ale chyba mało kto z niej korzysta, skoro Google zdecydowało się zadbać o ich bezpieczeństwo także z innej strony. Niektórzy wciąż mają w zwyczaju używać tego samego hasła do wszystkich znanych usług, więc najnowsza aktualizacja Chrome’a może być im szczególnie przydatna.

Jeśli hasło, które jest zapisane w Chrome, zostanie ujawnione podczas jakiegoś włamania, przeglądarka wykryje to, i zachęci użytkownika do zmiany kodu. Zmiana ta pojawi się w wersji aplikacji oznaczonej numerem 86. Będą mogli z niej skorzystać zarówno użytkownicy smartfonów na Androidzie, jak i iOS.

W wypadku korzystających z Chrome’a na systemie Apple, aktualizacja wniesie także silniejszą wersję automatycznego uzupełniania hasła Touch-to-fill, które funkcjonuje już na Androidzie. Właściciele iPhone’ów będą mogli potwierdzić autouzupełnianie przez skorzystanie z Touch ID lub Face ID.

Poza tym, jak podaje blog Google, Chrome 86 wprowadza jeszcze silniejsze zabezpieczenia Bezpiecznego przeglądania. Co prawda może się to łączyć z większą ilością komunikatów o ryzykownych stronach, ale jest to cena bardziej komfortowego i bezpiecznego przeglądania internetu.