(fot. Audi)

Targi elektroniki CES 2021 w Las Vegas odwołane przez koronawirusa. Odbędą się tylko pokazy online

„Co się zdarzyło w Vegas, zostaje w Vegas”. Powiedzonko to nie tyczy się raczej targów Consumer Technology Association, które rokrocznie przyciągały mnóstwo wystawców i gości. Piszę o tym w czasie przeszłym, bo zdecydowano, że CES 2021 będzie miało wyłącznie cyfrowy charakter.

Targi CES 2021 przeniesione do sieci

Targi elektroniki w Las Vegas, które każdego roku mogły szczycić się dziesiątkami tysięcy uczestników, musiały zmienić swoją formę. Ze względu na wciąż wysokie ryzyko przenoszenia się wirusa SARS-CoV-2, czemu sprzyjają imprezy masowe, organizatorzy targów zdecydowali się na anulowanie ich w dotychczasowej formie. Nevada nie będzie już mogła gościć w styczniu przyszłego roku wielu gości zafiksowanych na punkcie technologii.

Jak przekazano w oświadczeniu CTA,

W obliczu pandemii i rosnących obaw zdrowotnych związanych z rozprzestrzenianiem się COVID-19, po prostu niemożliwe będzie bezpieczne, fizyczne zebranie dziesiątek tysięcy ludzi w Las Vegas na początku stycznia 2021 roku.

Jeszcze niespełna 2 miesiące temu prezes CTA, Gary Shapiro, wyrażał nadzieję, że uda się zachować dotychczasową formę targów CES, między innymi ograniczając liczbę osób zaproszonych. Rozważano, w jaki sposób wprowadzić konieczne procedury bezpieczeństwa, tak by nie narażać wystawców ani gości na niepotrzebne ryzyko zarażenia się SARS-CoV-2. W obliczu mało pozytywnych prognoz dotyczących walki Stanów Zjednoczonych z pandemią COVID-19, kompletnie zarzucono te starania, dochodząc do wniosku, że gra nie jest warta świeczki.

Do wczoraj (27 lipca), USA raportowały w sumie ponad 4 225 000 potwierdzonych przypadków zarażeń koronawirusem od samego początku pandemii i ponad 146 tysięcy zgonów bezpośrednio z nim powiązanych.

Koronawirus „zamyka” imprezy masowe

CES dołącza do listy imprez, które zostały odwołane, przeniesione do sieci lub zmieniono im termin ze względu na ryzyko zarażenia się SARS-CoV-2. Wśród nich znajdują się: